Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Urządzenia spawalnicze

W ofercie posiadamy urządzenia spawalnicze różnego typu. Wśród nich dostępne są np. spawarki MMA, TIG, półautomaty MIG/MAG oraz inne urządzenia wykorzystywane w branży. W naszym asortymencie znajdują się sprawdzone modele, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów.

Zestawy spawalnicze

Oprócz samych urządzeń posiadamy też w ofercie specjalnie przez nas skomponowane zestawy spawalnicze składające się ze spawarek i niezbędnych akcesoriów. W skład zestawu wchodzą takie dodatki jak np. butla gazowa, reduktor gazowy, drut spawalniczy, rękawice ochronne, przyłbica spawalnicza oraz wiele innych produktów.

Wśród urządzeń spawalniczych znajdują się też urządzenia pokrewne lub pomocnicze takie jak np. zgrzewarki do napraw blacharskich, urządzenia do czyszczenia spoin, czy chłodnice uchwytów spawalniczych.

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia spawalnicze pochodzące wyłącznie od znanych i cenionych producentów, takich jak Lincoln Electric, Esab, Kemppi, Hypertherm, Helvi, Magnum, Sherman, Ideal, Weldman, Paton, Trafilux i innych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą.

Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P
Producent: Ideal
Cena: 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ideal Tecnomig 203 MMA TIG migomat 3w1 Ideal Tecnomig 203 MMA TIG migomat 3w1
Producent: Ideal
Cena: 1 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC
Producent: Ideal
Cena: 1 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka ideal praktik TIG 202 DC Spawarka ideal praktik TIG 202 DC
Producent: Ideal
Cena: 1 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 3 556,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT Weldman MICRO MIG 200 MMA Spawarka MIGOMAT Weldman MICRO MIG 200 MMA
Producent: Weldman
Cena: 799,00 zł 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka Sherman DIGIMIG 200 Puls DP 230V Spawarka Sherman DIGIMIG 200 Puls DP 230V
Producent: Sherman
Cena: 2 337,00 zł 2 459,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka migomat MAGNUM 278 W MMA Spawarka migomat MAGNUM 278 W MMA
Producent: Magnum
Cena: 2 669,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT MAGNUM MIG 358W MMA Spawarka MIGOMAT MAGNUM MIG 358W MMA
Producent: Magnum
Cena: 3 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 2 150,00 zł 2 190,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka Magnum TIG DC THF 206P Pulse Spawarka Magnum TIG DC THF 206P Pulse
Producent: Magnum
Cena: 1 019,00 zł 1 489,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Spawanie MIG/MAG i TIG

Spawanie metodą MIG/MAG polega na zastosowaniu elektrody topliwej (w postaci drutu nawiniętego na szpulę) i odbywa się w osłonie gazu obojętnego (MIG) lub aktywnego (MAG). Elektroda topliwa pełni jednocześnie rolę spoiwa. Natomiast metoda TIG wymaga użycia elektrody nietopliwej wykonanej z czystego wolframu lub wolframu z dodatkami. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych (czystego argonu, helu lub ich mieszaniny), najczęściej wymagane jest też użycie dodatkowego spoiwa w postaci drutu spawalniczego w prętach.

Z uwagi na to, że źródła spawalnicze MIG oraz MAG mają charakterystykę stałonapięciową, a źródła spawalnicze TIG mają charakterystykę stałoprądową, spawanie tymi metodami wymaga stosowania różnych sprzętów. Nasz sklep handlowiec-rs posiada jednak w ofercie wielofunkcyjne urządzenia spawalnicze MIG/TIG do spawania wieloma metodami.

Źródła spawalnicze

Ze względu na oferowane funkcje produkty z naszego sklepu nadają się zarówno do domowego warsztatu, jak i profesjonalnego zakładu spawalniczego. Aby operować wybranymi trybami pracy, warto sprawdzić, czy dany model źródła spawalniczego oferuje odpowiednią funkcjonalność i posiada w komplecie uchwyty spawalnicze do wybranych metod.

Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie maszyn spawalniczych w synergiczne programy MIG/MAG, które sprawiają, że konfiguracja urządzenia staje się wyjątkowo prosta. Dodatkowym atutem wielu modeli są czytelne wyświetlacze LCD, również w wersji kolorowej. To ważne, aby źródło spawalnicze oprócz dobrych parametrów wyjściowych, umożliwiało jego wygodną i sprawną regulację. Wiele z dostępnych w naszej ofercie urządzeń ma nawet panel sterowania w języku polskim.

Dostępne w naszym sklepie spawarki można nabyć w standardowym wyposażeniu producenckim, ale nie tylko… Oferujemy też specjalnie przygotowane przez nas zestawy z osprzętem, którego nie przewidział producent. Podczas komponowania zestawów przyświecają nam dwa kryteria: funkcjonalność zestawu i zasada „w zestawie zawsze lepsza cena”.

W wyposażeniu znajdują się na przykład:

 • butla z gazem,
 • drut spawalniczy,
 • przewód gazowy,
 • rękawice ochronne,
 • przyłbica spawalnicze,
 • zapasowe części palnika,
 • kombinerki spawalnicze
 • kątowniki spawalnicze
 • i wiele innych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając spawarkę?

 1. Amperaż – spawarki do 200 A są idealne do użytku hobbystycznego oraz do łączenia elementów o grubości do 5mm bez ukosowania. Urządzenia spawalnicze powyżej tej wartości najlepiej sprawdzają się w dużych zakładach przemysłowych lub podczas spawania grubszych detali np. w gospodarstwie.
 2. Cykl pracy – wyznacza się go na podstawie wytycznych normy EN 60974-1. Jest to bardzo ważny parametr przy doborze mocy źródła spawalniczego. Mówi nam, jak długo bez przerwy spawarka może pracować pod danym obciążeniem w cyklu 10-cio minutowym. Wartość 60% dla prądu 200 amper oznacza, że spawając takim prądem, można to robić w sposób ciągły przez 6 minut. Przekroczenie cyklu pracy kończy się spadkiem mocy lub wyłączeniem spawarki i konieczną przerwą w pracy.
 3. Funkcjonalność – w zależności od tego do jakich prac przewidziana jest spawarka, będzie potrzebowała określonych funkcje i parametrów.
 4. Napięcie zasilania – urządzenia o zasilaniu 230 V nadają się do sieci jednofazowych, ale w naszym sklepie znajdziesz więcej modeli o zasilaniu 400 V do sieci trójfazowych. W ofercie posiadamy także spawarki z funkcją przełączania napięcia.

Wymienione wyżej parametry są przykładowe. O wiele lepiej jest więc poprosić o pomoc profesjonalistę. Na infolinii odpowiadamy na wszystkie pytania klientów i wspólnie dobieramy odpowiednie automaty spawalnicze do potrzeb nabywcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl