Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Doskonale sprawdzą się do łączenia detali wykonanych z różnych gatunków stali, żeliwa i innych metali. Metoda MMA, czyli spawanie łukowe z wykorzystaniem elektrody topliwej, jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnioną na świecie. Spawarki MMA dostępne w naszej ofercie to starannie wyselekcjonowane modele o różnych funkcjach, mocy i napięciu zasilania. Wspólną cechą dla wybranych przez nas spawarek jest wysoka jakość wykonania i niezawodność. Wszystkie spawarki zostały skonstruowane w oparciu o nowoczesne technologie, których wykorzystanie zapewnia wysoką jakość i wydajność spawania.

Spawarki MMA mają szeroki zakres zastosowań

Spawarki MMA przydają się zarówno przy produkcji konstrukcji stalowych jak również przy drobnych pracach naprawczych w terenie. Duży wybór modeli w różnym przedziale cenowym, to oferta przygotowana zarówno dla majsterkowicza, jak również dla profesjonalnych firm z dużym wykorzystaniem w/w technologii. Oprócz urządzeń, przygotowaliśmy też promocyjne zestawy spawalnicze wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak: przyłbica samościemniająca, elektrody otulone, rękawice spawalnicze, kątowniki magnetyczne i inne niezbędne akcesoria do spawania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w razie wątpliwości doradzimy w dokonaniu dobrego wyboru.

Spawarka inwertorowa MMA

Mimo tego, że spawarki inwertorowe są zazwyczaj nieco droższe od transformatorowych, ich zastosowanie ma wiele plusów, przez co opisywane urządzenia to popularny wybór dla zaawansowanych majsterkowiczów i zakładów przemysłowych.

Do zalet spawarek inwertorowych MMA należą między innymi:

  • bezproblemowa praca z elektrodami różnego typu,
  • możliwość spawania w trudno dostępnych miejscach,
  • wytrzymałość na spadki napięcia,
  • trwałość konstrukcji i bezawaryjność.

Spawanie metodą MMA powoduje powstawanie żużlu, który spowalnia stygnięcie spoiny. Dzięki temu łączenia dwóch powierzchni są zawsze estetycznie niedoskonałe, a czasem wymagają nawet wygładzenia innymi narzędziami. Wysokiej jakości elektrody pozostawiają natomiast gładsze lico spoiny. Przy użyciu spawarki inwertorowej MMA elektrody otulone stanowią niezbędny dodatek, należy więc wyposażyć się w nie podczas zakupów.

Dlaczego warto wybrać spawarki TIG/MMA?

Spawarki MMA z obsługą metody TIG to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na estetyce spoiny. Dzięki zastosowaniu metody TIG do łączenia metali mamy możliwość uzyskania spoiny o wysokich walorach estetycznych. Zastosowane wyświetlacze LCD znacznie ułatwiają zmianę trybów pracy.

Spawarki TIG/MMA oferują ponadto możliwość pracy we wszystkich pozycjach, a ponadto łączenie elementów cieńszych o grubości 1mm i trochę poniżej. Jest to idealne rozwiązanie do spawania artystycznego. Płynna regulacja prądu pozwala dokładnie ustawić parametry spawarki MMA zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Spawarki inwertorowe MMA z opcją TIG są stosunkowo proste w obsłudze. Wystarczy przełączyć odpowiedni przycisk na urządzeniu. Aby rozpocząć pracę TIG, najczęściej niezbędny jest specjalny uchwyt z zaworem gazu w palniku. Wówczas dotknięcie elektrodą spawanego metalu zajarza łuk spawalniczy i w ten sposób można osiągnąć spoiny znacznie bardziej wytrzymałe od tych wykonywanych w tradycyjnym trybie MMA.

Spawarki MMA – co warto wiedzieć?

Przed zakupem trzeba sprawdzić amperaż danego modelu. To podstawowy parametr spawarek, który określa, jak grube materiały będzie można zespoić. Urządzenia 160-200 A są idealne do łączenia detali o grubości ścianki do 4-5mm bez ukosowania. Do użytku domowego polecamy sprzęt o amperażu 200 A, wystarczy on do pospawania większości rzeczy wokół domu. Najbardziej wszechstronne spawarki MMA pracują powyżej tej wartości, umożliwiają one również spawanie grubszych detali i często są wybierane do profesjonalnego użytku.

Przydatne funkcje spawarek MMA to między innymi: Arc Force czyli stabilizacja łuku, Hot Start czyli tzw. gorący start, który ułatwia zajarzenie łuku. Przydatna jest też funkcja Anti Stick, która zapobiega przyklejaniu elektrody. Funkcja VRD obniża napięcie na biegu jałowym, co przekłada się bezpośrednio na zwiększone bezpieczeństwo użytkownika.

Dodatkowe wyposażenie i akcesoria spawalnicze są równie ważne, szczególnie przy zakupie kompletów spawalniczych. Dzięki nim pierwsze korzystanie z nowej spawarki inwertorowej MMA będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły oferty - skontaktuj się z nami. Mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzebę klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl