Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Spawanie metodą MIG/MAG, czyli elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych, to proces szybki i skuteczny, który pozwala też uzyskać świetną jakość spoiny. Dlatego znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, ale jednocześnie także w przydomowym warsztacie.

Spawarka MIGOMAT Ideal MIG 201 Synergic Spawarka MIGOMAT Ideal MIG 201 Synergic
Producent: Ideal
Cena: 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT Magnum MIG 210 Synergia Spawarka MIGOMAT Magnum MIG 210 Synergia
Producent: Magnum
Cena: 1 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT Magnum MIG 210 Synergia Spawarka MIGOMAT Magnum MIG 210 Synergia
Producent: Magnum
Cena: 1 499,00 zł 1 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • WYPRZEDAŻ
Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P
Producent: Ideal
Cena: 2 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka migomat Magnum MIG 205L LCD Spawarka migomat Magnum MIG 205L LCD
Producent: Magnum
Cena: 2 600,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ideal Tecnomig 203 MMA TIG migomat 3w1 Ideal Tecnomig 203 MMA TIG migomat 3w1
Producent: Ideal
Cena: 1 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIG MAG Magnum MIG 200/2 MMA Spawarka MIG MAG Magnum MIG 200/2 MMA
Producent: Magnum
Cena: 1 930,00 zł 2 030,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • WYPRZEDAŻ
Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 220 IGBT Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 220 IGBT
Producent: Ideal
Cena: 1 569,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 220 IGBT Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 220 IGBT
Producent: Ideal
Cena: 1 299,00 zł 1 569,00 zł
  • WYPRZEDAŻ
Spawarka migomat Magnum MIG 200 MMA Spawarka migomat Magnum MIG 200 MMA
Producent: Magnum
Cena: 1 885,00 zł
szt.
zobacz więcej
Migomat bezgazowy Sherman MIG 130F Migomat bezgazowy Sherman MIG 130F
Producent: Sherman
Cena: 540,00 zł
szt.
zobacz więcej

Większość dostępnych w tej kategorii urządzeń to popularne migomaty zasilane 230 V z sieci jednofazowej o przeznaczeniu profesjonalnym bądź hobbystycznym – w zależności od parametrów i funkcji. Specjaliści handlowiec-rs pomogą Państwu wybrać odpowiedni sprzęt w stosunku do oczekiwań i budżetu!

Kiedy sprawdzi się spawarka MIG 230 V?

Spawanie metodą MIG i MAG (MAG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych, nie obojętnych, jak w przypadku MIG) jest niezwykle popularne i szacuje się, że większość spawów przemysłowych powstaje właśnie w ten sposób. Z jednej strony dlatego, że spawarki MIG/MAG to głównie spawarki inwertorowe – małe, lekkie i poręczne, które zarazem umożliwiają precyzyjną regulację parametrów, co przekłada się na stabilność połączeń materiałów. Z drugiej strony spawarka migomat zapewnia dużą wydajność i szybkość pracy, ale niski jej koszt.

Proces spawania metodą MAG za pomocą migomatu jest także stosunkowo łatwy dla mniej doświadczonych spawaczy – technikę da się szybko opanować, a urządzenia są dostępne w relatywnie niskich cenach, dlatego polecamy je też hobbystom i majsterkowiczom.

Spawarki MIG 230 V to grupa bardzo różnorodna – od najprostszych urządzeń, po zaawansowany sprzęt z pomocnymi funkcjami (np. synergiczne programy, spawanie z pulsem czy regulacja indukcyjności spawania), więc wystarczy wybrać model dobrze dopasowany do potrzeb, a na pewno się sprawdzi. Z przyjemnością pomożemy!

Jak wybrać odpowiedni półautomat spawalniczy?

Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy dobrać parametry i funkcje do potrzeb i do specyfiki pracy. Specjaliści handlowiec-rs podczas konsultacji z Klientem zawsze biorą pod uwagę wszystkie możliwe parametry, zestawiając je z wymaganiami.

Na warto przeanalizować kilka poniższych kwestii:

  • Amperaż. Zastosowania profesjonalne wymagają zwykle powyżej 200 A, zaś w przydomowym warsztacie ta wartość może być nieco niższa. Prąd spawania przekłada się na możliwości spawarki MIG. Przyjmuje się, że na każdy 1 mm grubości materiału powinno przypadać ok. 40-50 A, więc zasadnicze znaczenie ma tutaj rodzaj spawanych materiałów i konstrukcji.
  • Cykl pracy. Ten parametr przekłada się na czas, przez jaki można pracować ze spawarką, a jaki musi się ona „regenerować”. To zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika i specyfiki pracy. Tańsze spawarki o cyklu pracy 35% lub 40% sprawdzają się w domu, natomiast do pracy profesjonalnej i zarobkowej polecamy cykl pracy 60%, dzięki czemu spawanie będzie efektywniejsze.
  • Podajnik drutu. Podajnik drutu 2-rolkowy zwykle stosuje się w małych lub przenośnych spawarkach, zarówno tych do zastosowań amatorskich jak również profesjonalnych. Przemysłowe urządzenia wyposaża się już w podajnik drutu 4-rolkowy, który umożliwia pracę z większymi szpulami oraz dłuższymi uchwytami spawalniczymi.
  • Funkcje spawarki. Funkcjonalność urządzenia warto dostosować nie tylko do specyfiki pracy, ale też do indywidualnych potrzeb i poziomu umiejętności. Znając szczegóły, dobierzemy dla Państwa odpowiedni zakres funkcji sprzętu. Warte uwagi są m.in. regulacja posuwu drutu, synergiczne funkcje, spawanie z pulsem, regulacja indukcyjności czy prędkość dojazdowa podajnika.

Spawarka inwertorowa MIG 230 V w zestawie z akcesoriami

Aby zaoszczędzić Państwa pieniądze i czas, stworzyliśmy zestawy, które oprócz spawarek zawierają potrzebne do rozpoczęcia pracy akcesoria, np. uchwyt spawalniczy, butlę, drut spawalniczy, reduktor i przewód gazowy, rękawice spawalnicze oraz preparat antyodpryskowy.

Dostępne w naszym sklepie urządzenia są objęte gwarancją w systemie door-to-door. Dzięki temu w przypadku awarii wystarczy zgłosić problem nam albo producentowi i sprzęt zostanie odebrany, a następnie dostarczony bezpłatnie przez firmę kurierską.

Mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzeby naszych Klientów! Nasi specjaliści wezmą pod uwagę Państwa potrzeby i wskażą najlepsze rozwiązania – szybko i wygodnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl