Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

W sklepie Handlowiec-RS znajdziecie Państwo mnóstwo zaawansowanych technologicznie maszyn, jak spawarki TIG AC/DC. Te urządzenia to doskonała odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących narzędzi do obróbki aluminium i nie tylko. Inwertory są doskonałymi narzędziami do przemysłu, a także warsztatów złotych rączek – warto się o tym przekonać. Spawarki TIG AC/DC prezentowane w tej kategorii są niezawodne, łatwe w obsłudze oraz atrakcyjne cenowo.

Spawarka ideal TECNO TIG 220 AC DC Spawarka ideal TECNO TIG 220 AC DC
Producent: Ideal
Cena: 3 629,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC
Producent: Ideal
Cena: 2 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 4 150,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 2 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC DC Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC DC
Producent: Magnum
Cena: 2 400,00 zł 2 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • WYPRZEDAŻ
Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC/DC Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC/DC
Producent: Magnum
Cena: 2 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG AC/DC Expert TIG 210 PFC Spawarka TIG AC/DC Expert TIG 210 PFC
Producent: Ideal
Cena: 3 799,00 zł
szt.
zobacz więcej

Spawarki TIG AC/DC – spawanie prądem stałym i przemiennym

Spawarka inwertorowa, czyli TIG AC/DC, posiada zasilanie napięciem 230 V lub 3 × 400 V 50 Hz w zależności od modelu. Prąd spawania w urządzeniach może być stały (DC) albo przemienny (AC). Wytrzymałe tranzystory IGBT skutecznie zwiększają wydajność pobieranej energii. Wszystkie parametry pracy spawarek TIG AC/DC możecie Państwo dostosować do charakteru wykonywanych obowiązków. Dzięki temu uzyskacie wysokiej jakości spoiny.

Spawanie metodą TIG w osłonie gazów obojętnych polega na tym, że łuk spawalniczy nadtapia materiał i spoiwo w postaci pręta drutu. Stopiony surowiec, czyli jeziorko spawalnicze zastyga i tworzy solidną spoinę.

Prezentowane narzędzia posłużą Państwu do spawania elementów o grubości od jednego do kilkudziesięciu milimetrów. Zaletą spawania metodą TIG jest brak niebezpiecznych odprysków, trzeba także pamiętać, że za pomocą prezentowanych urządzeń z powodzeniem połączą Państwo materiały w niemal dowolnej pozycji. Spawanie ręczne z wykorzystaniem spawarek TIG AC/DC pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wybrane modele spawarek TIG AC/DC udostępniamy Państwu w opcji „2 w 1” - oznacza to, że urządzenia z powodzeniem posłużą do spawania metodą MMA z wykorzystaniem elektrody otulonej.

Zastosowanie spawania metodą TIG AC/DC

Spawarka TIG AC/DC najlepiej sprawdza się do spawania:

  • aluminium i jego stopów,
  • stali nierdzewnej,
  • żeliwa,
  • miedzi,
  • i wszystkich spawalnych materiałów.

Prąd stały wykorzystuje się do stali stopowych, niestopowych, miedzi, tytanu i ich stopów, natomiast prąd przemienny – aluminium, magnezu, wszystkich surowców tworzących na powierzchni spoiny trudnotopliwe tlenki oraz ich stopów. Dzięki tak szerokiemu spektrum zastosowań spawarki TIG AC/DC są często stosowane do spawania rur, cienkich blach i wielu innych realizacji w przemyśle. Spawarkę TIG można użyć wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka i parametry techniczne spoiny, czyli np. na zewnętrznej stronie konstrukcji czy w miejscach trudno dostępnych.

Spawarki TIG AC/DC w ofercie sklepu Handlowiec-RS

W większości spawarki inwertorowe są niewielkie i kompaktowe, zatem praca poza stanowiskiem spawalniczym nie stanowi problemu. Duże modele, dostosowane do wymagających zadań w przemyśle, wyposażono w wygodne platformy na kołach, aby transport sprzętu był łatwiejszy dla użytkowników. Urządzenia, w których maksymalny prąd spawania jest niższy, sprawiają, że system chłodzenia jest zbędny, a sprzęt staje się lżejszy.

Panel sterowania silnie wpływa na pracę z urządzeniem, dlatego zachęcamy do sprawdzenia dostępnych opcji. Pokrętła to rozwiązanie dla wielbicieli klasyki, ale jeżeli zależy Państwu na precyzyjnym określeniu ustawień, warto postawić na wyświetlacz LCD lub miękki, cyfrowy panel.

Atrakcyjnym rozwiązaniem są również urządzenia w zestawie z takimi elementami jak:

Taki zestaw sprawia, że nasi kupujący za jednym zamachem uzyskują wszystkie niezbędne akcesoria do obróbki metali.

Funkcja spawania pulsacyjnego

Wiele z prezentowanych sprzętów wyposażono w atrakcyjne funkcje, znacznie ułatwiające pracę spawaczy. Jedną z nich jest ciesząca się rosnącym uznaniem możliwość spawania pulsacyjnego, czyli TIG Puls do obróbki stali nierdzewnej. W tym przypadku prąd spawania nie ma jednej wartości – jest regularnie zmieniany, aby spoina nie była przebarwiona czy przegrzana. Oferujemy spawarki TIG z predefiniowanym programem albo z płynną regulacją parametru pulsu. Dzięki temu specjalista może dowolnie dobrać częstotliwości, czas i wartości minimalne czy maksymalny prąd spawania do charakteru pracy.

Handlowiec-RS – fachowa wiedza bez dopłat!

Chociaż spawarki przedstawione w tej kategorii cieszą się rosnącą popularnością, to nie jedyne sprzęty, jakie możemy Państwu zaproponować. Przykładowo do spawania stali nierdzewnej i kwasoodpornej polecamy spawarki TIG DC. W sklepie posiadamy także produkty ochronne, urządzenia pneumatyczne oraz sprzęt do cięcia plazmą. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą – z pewnością znajdą tu Państwo coś dla siebie!

A jeżeli mają Państwo problem z doborem odpowiednich sprzętów, z chęcią służymy pomocą. Dobór odpowiedniej spawarki TIG AC/DC nie należy do łatwych zadań, niezależnie czy chodzi o urządzenie dla złotej rączki czy zakładu w przemyśle motoryzacyjnym. Prezentujemy profesjonalne spawarki od czołowych producentów takich jak:

  • Sherman,
  • Magnum,
  • Weldman,
  • Ideal.

Zawsze mogą Państwo liczyć na garść fachowych wskazówek i odpowiedzi na dręczące pytania – proszę się nie wahać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl