Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Sprężarki to niezbędny sprzęt w przemyśle produkcyjnym – są konieczne do działania wielu urządzeń, systemów czy instalacji. Bez dobrego kompresora trudno wyobrazić sobie sprawnie działający warsztat – w końcu służy do zasilania różnych maszyn i narzędzi działających na powietrze pod ciśnieniem. Sprężone powietrze jest wykorzystywane np. podczas pompowania, malowania czy podczas pracy z narzędziami pneumatycznymi. Prawdopodobnie najstarszym i najpopularniejszym rodzajem sprężarek są kompresory tłokowe.

Kompresor Fini MK 102-50-2M 235/50 230V Kompresor Fini MK 102-50-2M 235/50 230V
Producent: Fini
Cena: 2 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kompresor Fini MK 103-100-3T  365/100 400V Kompresor Fini MK 103-100-3T 365/100 400V
Producent: Fini
Cena: 3 399,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wydajne sprężarki tłokowe – do różnych zastosowań!

Oferta sklepu handlowiec-rs to szeroka gama urządzeń typu sprężarki i kompresory tłokowe, dostępnych w różnych wariantach konstrukcyjnych. Poszczególne modele przeznaczone są zarówno do pracy przydomowej (np. w gospodarstwie rolnym) i w warsztatach samochodowych, jak i w szeroko pojętym przemyśle (np. w zakładach produkcyjnych). Kompresory i sprężarki tłokowe marek Airpress czy Magnum to gwarancja niezawodności i wydajności, a jednocześnie świetny stosunek jakości do ceny.

Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zwrócić uwagę na bezolejowy wariant sprężarek tłokowych.  Zamontowana w nich bezolejowa pompa uwalnia od problemu „dmuchania” olejem czy tzw. mgły olejowej. To dobry wybór m.in. dla majsterkowiczów, bo umożliwia oczyszczanie elementów wrażliwych na kontakt z cząsteczkami oleju bez konieczności stosowania specjalistycznych zespołów filtrujących. 

Odpowiedni dobór kompresora do poszczególnych zastosowań ma kluczowe znaczenie dla komfortowej i wydajnej pracy. Od lat doradzamy w wyborze odpowiednich rozwiązań – mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzeby Klienta. Zapraszamy do kontaktu!

Czym się różni sprężarka od kompresora tłokowego?

Wybierając potrzebne urządzenie, należy mieć na uwadze, że każdy kompresor jest sprężarką, ale nie każda sprężarka jest kompresorem. Sprężarka to szersza grupa urządzeń stosowanych do wytworzenia powietrza pod ciśnieniem. Możemy zaliczyć do niej takie urządzenia jak sprężarki śrubowe, łopatkowe czy membranowe. Kompresor to natomiast określenie konkretnego typu sprężarek, a mianowicie sprężarek tłokowych, w których to ciśnienie wytwarzane jest poprzez pracę tłoka poruszającego się w cylindrze. Stanowią one ogromną grupę urządzeń stosowanych do produkcji sprężonego powietrza. W tej grupie urządzeń dostępny jest szeroki wachlarz rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych.

Zalety sprężarek i kompresorów tłokowych:

 

  • szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań technologicznych,
  • prosta eksploatacja i konserwacja,
  • duży dostęp wariantów – olejowe, bezolejowe, jedno-tłokowe, dwu-tłokowe, jednostopniowe, dwustopniowe, trzy-tłokowe i więcej,
  • uniwersalność – do wykorzystania przez profesjonalistów i hobbystów majsterkowania,
  • możliwość zastosowania w różnych systemach i konfiguracjach,
  • stosunkowo niski koszt zakupu i niskie koszty eksploatacji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl