Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Elektrody wykorzystuje się w wielu metodach spawalniczych, dlatego w tej kategorii sklepu Handlowiec-RS znajdziecie Państwo zróżnicowane modele spawarek elektrodowych. Takie urządzenia działają dzięki zasilaniu elektrycznemu, a nie łatwopalnemu gazowi, jak w spawarkach gazowych, nic więc dziwnego, że spawarki elektrodowe cieszą się nieco większą popularnością wśród spawaczy-amatorów oraz profesjonalistów.

Spawarka inwertorowa   WELDMAN ARC 202 MMA Spawarka inwertorowa WELDMAN ARC 202 MMA
Producent: Weldman
Cena: 349,00 zł 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • WYPRZEDAŻ

Metody spawania elektrodą – zastosowanie spawarek na elektrody

Spawanie za pomocą elektrod ma wiele zalet, trzeba jednak wiedzieć, jakie rodzaje elektrod spawalniczych istnieją na rynku i do jakich zastosowań sprawdzą się najlepiej. Urządzenia prezentowane w naszym sklepie można podzielić na spawarki transformatorowe i spawarki inwertorowe, o wiele lepiej jednak jest wyróżnić je ze względu na metodę spawania, czyli rodzaj wykorzystywanych elektrod.

Spawarki do spawania metodą MMA – spawarka inwertorowa

Spawarka MMA, czyli inwertorowa lub transformatorowa, to wyjątkowo wszechstronne urządzenie. Metoda MMA wykorzystuje topliwą elektrodę otuloną – w trakcie pracy topiąca się osłona uwalnia gaz osłonowy oraz żużel. Dzięki temu niepotrzebny jest dodatkowy dopływ gazu. Sprzęty bez przeszkód można stosować w terenie, ponieważ butle gazowe są zbędne. Elektrody otulone montuje się w spawarce w specjalnym uchwycie na końcu przewodu spawalniczego.

Jeżeli poszukujecie Państwo elektrod do spawarki MMA, szeroki ich wybór znajdziecie w sklepie Handlowiec-RS, m.in. elektrody rutylowe, celulozowe i zasadowe.

Spawarka MIG/MAG

Urządzenie do spawania metodą MIG/MAG to półautomat spawalniczy lub migomat. Elektrodą jest w tym przypadku drut spawalniczy zazwyczaj nawinięty na szpulę. Średnica „elektrody” tego rodzaju determinuje grubość spawanego materiału. Drut nie posiada jednak otuliny – oznacza to, że spawanie musi odbywać się w osłonie gazowej gazu aktywnego lub obojętnego chemicznie. Spawarki na drut są często wyposażone w regulowane podajniki, funkcje spawania synergicznego czy spawania prądem pulsacyjnym.

Sprzęt do spawania metodą TIG

Spawarka na elektrody nietopliwe to rozwiązanie najczęściej wybierane przez doświadczonych spawaczy. Takie urządzenie może dawać na wyjściu stały prąd spawania (DC) do pracy ze stalą czarna lub nierdzewną. W naszym sklepie znajdziecie Państwo również modele AC/DC, gdzie wyjściowy prąd spawania jest przemienny, które idealnie sprawdzą się do spawania aluminium.

Spawarki TIG wykorzystują elektrody wolframowe, ale, co ciekawe, z powodzeniem posłużą Państwu również do spawania w technologii MMA. Trzeba jednak pamiętać, że spawanie TIG wymaga zastosowania gazu osłonowego, a wykorzystanie tego samego urządzenia do metody MMA i elektrod otulonych odbywa się bez dodatkowego gazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl