Filtrowanie

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Parawan spawalniczy to wyjątkowo potrzebne i wielozadaniowe akcesorium. Chroni osoby znajdujące się w pobliżu stanowiska spawacza przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym podczas spawania łukowego i odpryskami. Kurtyny spawalnicze produkuje się z odpowiednio grubej i trudnopalnej folii PCV, w wersji stacjonarnej i przenośnej. Parawany spawalnicze i ich zastosowanie reguluje norma EN 1598 – produkty dostępne w naszym sklepie spełniają wszystkie wytyczne.

Mamy czas wysłuchać i zrozumieć naszych Klientów – z przyjemnością doradzimy przy wyborze odpowiedniego parawanu spawalniczego względem wymagań, jakie mają spełniać konkretne stanowiska spawalnicze. Zachęcamy do kontaktu z zespołem handlowiec-rs!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Parawany spawalnicze i ich zastosowanie

Parawan spawalniczy to zabezpieczenie przede wszystkim dla wszystkich osób, które w trakcie spawania łukiem elektrycznym przebywają w pobliżu stanowiska pracy bez odzieży ochronnej i muszą chronić się przed szkodliwym promieniowaniem. Taki ekran spawalniczy, tworzony np. ze specjalnej folii spawalniczej, zatrzymuje nie tylko promieniowanie – chroni też przed rozżarzonymi odpryskami metalu i iskrami. Prace spawalnicze, a zwłaszcza te wykorzystujące łuk elektryczny, stają się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe!

Parawany spawalnicze najczęściej tworzy się ze stelaża (ze stalowych profili), który wypełniają lamele spawalnicze lub grupa folia PCV. Materiał nie może przepuszczać szkodliwego dla ludzi promieniowania, dlatego parawany spawalnicze muszą być produkowane zgodnie z normami EN 1598-2011 oraz ISO 25980.

Parametry parawanów spawalniczych

Spośród dostępnych w sprzedaży parawanów spawalniczych wybrać można produkt w danym kolorze – czerwonym, ciemnozielonym bądź brązowym. Warto wiedzieć, że parawan spawalniczy w każdym kolorze zapewnia odpowiednią ochronę, a różnica polega na stopniu przejrzystości, więc wybór można uzależnić tylko od potrzeb danego stanowiska pracy. 

Warto natomiast zwrócić uwagę na grubość folii w parawanie. Grubsze parawany spawalnicze zatrzymują też iskry i ogół odprysków spawalniczych, zatem redukują ryzyko poparzeń i wybuchu pożaru. Łączone w ścianki kotary spawalnicze mogą także skutecznie ograniczać rozprzestrzenianie się dymu i redukować poziom hałasu. W tym wypadku jedynym ostrzeżeniem przed trwającym procesem spawania są nieco przytłumione odgłosy!

Parawan spawalniczy: przenośny czy „stacjonarny”?

Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są parawany spawalnicze przenośne i stacjonarne – produkty z naszego sklepu można wykorzystywać na oba sposoby. Zasłony są wyposażone w zaczepy, dzięki którym można je łączyć w „ścianki”. Stelaż da się też doposażyć w „podwozie”: stalowe nogi mają specjalnie w tym celu otwory montażowe i cały parawan zyskuje na mobilności, co jest ważne podczas zmiany miejsca pracy.

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium