Filtrowanie

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Prezentowane parawany spawalnicze to doskonały sposób, aby zabezpieczyć miejsce przeprowadzenia obróbki metali. Dzięki nim osoby przebywające w tym samym pomieszczeniu nie muszą mieć na sobie odzieży ochronnej, a rozprzestrzenianie iskier i rozżarzonych odprysków jest ograniczone. Kurtyny spawalnicze zapewniają ochronę przed oparzeniami oraz pożarem, są więc inwestycją w bezpieczeństwo. Sprawdź oferowane przez Handlowiec RS artykuły niezbędne do spawalnictwa.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szerokie zastosowanie

Wbrew pozorom parawany spawalnicze nadają się nie tylko do łączenia metali, ale również innych prac związanych z ich obróbką cieplną czy do projektów szlifierskich. Prezentowane kurtyny spawalnicze znajdują więc zastosowanie zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i przydomowych warsztatach. Dzięki nim można wydzielić stanowisko do spawania albo odgrodzić sąsiadujące strefy. Amatorzy wykorzystują je natomiast do zabezpieczenia samochodu czy ścian garażu przed niebezpiecznymi iskrami.

Parawany spawalnicze są bardzo często stosowane do zadań specjalnych, na przykład w terenie, miejscach trudno dostępnych lub sąsiadujących z urządzeniami wrażliwymi na wysoką temperaturę czy promieniowanie. Lekki, prosty w konstrukcji stelaż można wówczas szybko rozłożyć i za jego pomocą skutecznie wydzielić miejsce spawania.

Parawany spawalnicze – gwarancja bezpieczeństwa

Głównym zadaniem kotar spawalniczych jest zabezpieczenie miejsca pracy. Zastosowana tkanina to specjalna folia PCV zgodna z normą EN 1598. Odpowiednia grubość kotar spawalniczych, zapewnia skuteczną ochronę innych osób. Materiał jest trudnopalny, nie przepuszcza więc odprysków spawalniczych, zaś w przypadku pożaru topi się, a nie zajmuje płomieniem. Wzmocniony brzeg z otworami na pierścienie mocujące minimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Przezroczysta folia sprawia, że promieniowanie i światło odbite nie razi osób obserwujących spawanie, a w razie wypadku inni pracownicy mogą zauważyć, co dzieje się na stanowisku i udzielić spawaczowi pomocy.

Chociaż wentylacja przy stanowiskach do spawania jest niezbędna, odpowiednio zainstalowane kurtyny spawalnicze zapobiegają również przed rozprzestrzenianiem się dymów i pyłów z miejsca obróbki metali. Ponadto mają właściwości niwelowania hałasu o niskim natężeniu, co znacznie poprawia komfort wielogodzinnej pracy. W przypadku zabrudzenia zasłony spawalnicze z powodzeniem można myć za pomocą niezbyt silnych detergentów lub myjki ciśnieniowej.

Montaż kurtyn spawalniczych

Dostępne w naszym sklepie kurtyny spawalnicze pozwalają stworzyć stałą lub mobilną barierę ochronną wokół stanowiska pracy. Przy częstych zmianach miejsca spawania polecamy zestawy zasłon spawalniczych ze stelażem, który umożliwia montaż podwozia. Natomiast do stacjonarnych stanowisk warto samodzielnie dokonać instalacji stałego stelaża i dokupić do niego odpowiednie zasłony. Solidne, stalowe pierścienie gwarantują stabilizację kurtyn, a także ułatwiają jej przesuwanie.

Zasłony spawalnicze stacjonarne oferują nieskończenie wiele możliwości montażowych, zwłaszcza w systemie przy kilku stanowiskach obróbki metali. Popularne jest na przykład zastosowanie szyn, prętów oraz lin. System przesuwny może wówczas opierać się na podłodze, ścianie lub być zawieszony z sufitu. Nieskomplikowana konstrukcja zasłon spawalniczych ułatwia montaż w dowolnym miejscu.

Podczas wyposażania warsztatu w kurtyny spawalnicze niezwykle ważne jest ich odpowiednie dopasowanie do dostępnej przestrzeni. Z tego względu oferujemy naszym klientom kilka różnych wymiarów trudnopalnych tkanin. Dzięki temu idealnie pasują na stelaże mobilne lub stacjonarne. Do utworzenia większych ścianek działowych wystarczy połączyć potrzebną liczbę zasłon spawalniczych. Specjalne zaczepy skutecznie spajają poszczególne kotary i tworzą skuteczną barierę ochronną o dowolnej długości.

Rodzaje i kolory zasłon spawalniczych

W naszym sklepie można znaleźć wiele zróżnicowanych kurtyn spawalniczych. Jeden z parametrów odróżniających je to kolor. Mimo że wszystkie zapewniają wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem, to odmienne barwy wpływają na przezroczystość oraz komfort obserwowania procesu obróbki metalu.

Czerwone parawany spawalnicze przepuszczają największą ilość światła, natomiast zielone – nieco mniejszą. Z tego względu często pomiędzy sąsiadującymi stanowiskami spawalniczymi stosuje się kurtyny zielone, zaś od wejścia czerwone. W ten sposób można zapewnić pracownikom stanowisk komfortową pracę i pomoc w razie wypadku.

Kurtyny spawalnicze to obok przyłbic, rękawic oraz półmasek akcesoria BHP, zapewniające pełną ochronę podczas pracy, warto więc dokładnie przemyśleć ich wybór. Klientom, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo przy spawaniu, oferujemy fachową wiedzę bez dopłat. Wystarczy zadzwonić do Handlowiec RS, a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i dołożymy wszelkich starań, aby dopasować odpowiednią kurtynę spawalniczą do Państwa potrzeb.

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium