Kategorie
Podajnik drutu
Maksymalny rozmiar szpuli z drutem
Programy synergiczne
Cena
-
od
do
Sprawdź, jak oceniają nas Klienci
Migomat synergiczny, czyli inaczej półautomat spawalniczy z funkcją synergii, ułatwia pracę dzięki możliwości regulowania i dostosowywania do potrzeb wszystkich ważnych parametrów. To rozwiązanie zarówno dla zawodowców, których specyfika pracy zmienia się w czasie, jak i dla hobbystów, którym ta funkcja ułatwia uzyskanie estetycznej spoiny i pozwala szybciej rozpocząć pracę. Polecamy i zachęcamy do kontaktu – specjaliści handlowiec-rs doradzą w wyborze sprzętu!
499,00 zł
579,00 zł
521,00 zł
579,00 zł
1 539,00 zł
1 639,00 zł
1 649,00 zł
1 749,00 zł
1 848,00 zł
Jak działa spawanie synergiczne?
Spawarka migomat umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, która jest uniwersalna, relatywnie łatwa w opanowaniu, a jednocześnie wydajna i szybka. Wymaga natomiast precyzyjnego ustawienia najważniejszych parametrów – a od tego uzależniony jest przebieg pracy i jakość spoiny.
- Napięcie łuku – zależy od długości łuku i rodzaju wykorzystywanego gazu. A im dłuższy jest łuk i im większe jego napięcie, tym więcej powstaje odprysków i podtopień spoiny. Z kolei zbyt krótki powoduje nacieki lica spoiny. Parametr ustawia się względem osłony, średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.
- Prędkość podawania drutu – wpływa na stabilność stapiania drutu. Źle ustawiona prędkość podawania drutu przekłada się na niestabilne jarzenie się łuku i zakłóca cały proces spawania. Zbyt mała prędkość może przerywać łuk, a zbyt duża powodować przygasanie łuku i specyficzne „odpychanie” uchwytu.
- Natężenie prądu – to wypadkowa napięcia łuku, średnicy drutu i prędkości podawania drutu - przyjmuje się, że na 1 mm grubości materiału potrzeba prądu w zakresie 40-50 A.
- Natężenie przepływu gazu osłonowego – rodzaj gazu osłonowego należy dobrać do spawanego materiału (aktywny lub obojętny), natomiast natężenie przepływu w taki sposób, aby skutecznie chronił łuk i jeziorko spawalnicze. Zbyt duże może „rozdmuchiwać” łuk, a małe powodować porowatość spoiny.
Właściwego ustawienia wymagają również prędkość spawania, kąt pochylenia uchwytu spawalniczego i wolny wylot drutu elektrodowego. To sporo pracy nawet dla zawodowego spawacza, a dla amatora ryzyko popełnienia pomyłki.
Spawarka migomat z funkcją synergii większość tych ustawień dobiera za użytkownika – wystarczy podać rodzaj spawanego materiału i gazu osłonowego, średnicę drutu oraz moc łuku, a cała reszta zostanie automatycznie zoptymalizowana.
Oczywiście należy pamiętać, że są różne stopnie zaawansowania programów synergicznych. Te tańsze modele mają ustawienia bardziej podstawowe, natomiast te droższe modele posiadają już zaawansowane technologicznie programy.
Dlaczego spawarka inwertorowa z funkcją synergii to dobry wybór?
Parametry spawania wymagają ustawienia przy rozpoczęciu pracy, ale również ciągłej kontroli w trakcie procesu – to warunek uzyskania estetycznej i solidnej spoiny. Z funkcją synergii jest to znacznie prostsze. Gdy regulujemy jeden parametr, reszta już automatycznie się „aktualizuje”. Nie trzeba więc poświęcać tak dużo czasu na przygotowanie sprzętu do pracy i głowić się, czy na pewno ustawienia są prawidłowe. To zwiększa komfort pracy!
Spawarki synergiczne to świetny wybór dla hobbystów i amatorów spawania, ale też i dla zawodowców. Jest to ogromna grupa urządzeń o różnych możliwościach (wybrać można np. potrzebny maksymalny prąd spawania, 2- lub 4-rolkowy podajnik drutu, a także funkcję spawania aluminium). Każdy znajdzie sprzęt dostosowany do potrzeb – a my z chęcią Państwu w tym pomożemy!