Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

W zakresie doboru odpowiedniej spawarki doradzamy od lat! Jeżeli szukacie Państwo spawarki do spawania elektrodą otuloną (MMA), migomatu lub urządzenia łączącego metodą TIG, jesteście w dobrym miejscu. Mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzebę klienta.

Największą częścią oferty sklepu Handlowiec-RS jest spawalnictwo. W ramach tej kategorii proponujemy szeroki wybór spawarek, urządzeń oraz zestawów, które są wykorzystywane w różnych segmentach spawalnictwa. Swoją ofertę kierujemy do każdego praktyka spawalniczego: począwszy od hobbystów i majsterkowiczów, na wykwalifikowanych zakładach produkcyjnych i ekspertach kończąc.

Migomat TECNOMIG 202 LED Synergia Migomat TECNOMIG 202 LED Synergia
Producent: Ideal
Cena: 1 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka ideal TECNO TIG 220 AC DC Spawarka ideal TECNO TIG 220 AC DC
Producent: Ideal
Cena: 3 629,00 zł
szt.
zobacz więcej
Migomat TECNOMIG 202 LED zestaw MAG Migomat TECNOMIG 202 LED zestaw MAG
Producent: Ideal
Cena: 1 919,00 zł
szt.
zobacz więcej
Migomat TECNOMIG 202 LED zestaw MAG #2 Migomat TECNOMIG 202 LED zestaw MAG #2
Producent: Ideal
Cena: 2 019,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT Ideal MIG 201 Synergic Spawarka MIGOMAT Ideal MIG 201 Synergic
Producent: Ideal
Cena: 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P
Producent: Ideal
Cena: 2 089,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka migomat Magnum MIG 205L LCD Spawarka migomat Magnum MIG 205L LCD
Producent: Magnum
Cena: 2 600,00 zł
szt.
zobacz więcej

Prezentujemy sprzęt do spawania wszystkimi metodami spawania łukowego, różnych grup materiałowych, w tym: stali czarnej, stopów aluminium i stali nierdzewnej. Zakres dostępnych metod i spawanych materiałów jest różny w zależności od wybranego sprzętu, podobnie jak zakres maksymalnego prądu spawania i parametrów spawalniczych. Przygotowując dla naszych klientów różnorodną ofertę, proponujemy produkty, sprawdzonych marek i producentów takich jak: Esab, Lincoln Electric, Helvi, Sherman, Magnum, Weldman, Ideal i wiele innych. Inwestor może wybrać sprzęt idealny do swoich potrzeb. W ofercie znajdują się niezbędne akcesoria do skutecznej, a także bezpiecznej pracy.

Spawarki i półautomaty

W ofercie posiadamy spawarki różnego typu. Wśród nich dostępne są np. spawarki MMA, spawarki TIG, półautomaty MIG/MAG oraz inne urządzenia wykorzystywane w branży. W naszym asortymencie znajdują się sprawdzone modele, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów.

Zestawy spawalnicze

Oprócz samych spawarek też w ofercie specjalnie przez nas skomponowane zestawy spawalnicze składające się ze spawarek i niezbędnych akcesoriów. W skład zestawu wchodzą takie dodatki jak np. butla gazowa, reduktor gazowy, drut spawalniczy, rękawice ochronne, przyłbica spawalnicza oraz wiele innych produktów.

Wśród urządzeń spawalniczych znajdują się też sprzęty pokrewne lub pomocnicze takie jak np. zgrzewarki do napraw blacharskich, urządzenia do czyszczenia spoin, czy chłodnice uchwytów spawalniczych.

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia spawalnicze pochodzące wyłącznie od znanych i cenionych producentów, takich jak Lincoln Electric, Esab, Kemppi, Hypertherm, Helvi, Magnum, Sherman, Ideal, Weldman, Paton, Trafilux i innych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą.

Spawarki MIG/MAG, TIG, MMA

 • Spawarki MIG/MAG używane są do spawania polegającego na zastosowaniu elektrody topliwej (w postaci drutu nawiniętego na szpulę) i odbywa się w osłonie gazu obojętnego (MIG) lub aktywnego (MAG). Elektroda topliwa pełni jednocześnie rolę spoiwa. 
 • Spawarki TIG do pracy w tej metodzie wymagają użycia elektrody nietopliwej wykonanej z czystego wolframu lub wolframu z dodatkami. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych (czystego argonu, helu lub ich mieszaniny), najczęściej wymagane jest też użycie dodatkowego spoiwa w postaci drutu spawalniczego w prętach.
 • Spawarki MMA są przeznaczone do spawania elektrodą otuloną. 

Z uwagi na to, że źródła spawalnicze MIG oraz MAG mają charakterystykę stałonapięciową, a źródła spawalnicze TIG mają charakterystykę stałoprądową, spawanie tymi metodami wymaga stosowania różnych sprzętów. W sklepie posiadamy jednak wielofunkcyjne urządzenia, czyli spawarki 3w1 do spawania wieloma metodami.

Źródła spawalnicze

Ze względu na oferowane funkcje produkty z naszego sklepu nadają się zarówno do domowego warsztatu, jak i profesjonalnego zakładu spawalniczego. Aby operować wybranymi trybami pracy, warto sprawdzić, czy dany model źródła spawalniczego oferuje odpowiednią funkcjonalność i posiada w komplecie uchwyty spawalnicze do wybranych metod.

Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie maszyn spawalniczych w synergiczne programy MIG/MAG, które sprawiają, że konfiguracja urządzenia staje się wyjątkowo prosta. Dodatkowym atutem wielu modeli są czytelne wyświetlacze LCD, również w wersji kolorowej. To ważne, aby źródło spawalnicze oprócz dobrych parametrów wyjściowych, umożliwiało jego wygodną i sprawną regulację. Wiele z dostępnych w naszej ofercie urządzeń ma nawet panel sterowania w języku polskim.

Dostępne w naszym sklepie spawarki można nabyć w standardowym wyposażeniu producenckim, ale nie tylko… Oferujemy też specjalnie przygotowane przez nas zestawy z osprzętem, którego nie przewidział producent. Podczas komponowania zestawów przyświecają nam dwa kryteria: funkcjonalność zestawu i zasada „w zestawie zawsze lepsza cena”.

W wyposażeniu znajdują się na przykład:

 • butla z gazem,
 • drut spawalniczy,
 • przewód gazowy,
 • rękawice ochronne,
 • przyłbica spawalnicze,
 • zapasowe części palnika,
 • kombinerki spawalnicze
 • kątowniki spawalnicze
 • i wiele innych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając spawarkę?

 1. Amperaż – spawarki do 200 A są idealne do użytku hobbystycznego oraz do łączenia elementów o grubości do 5 mm bez ukosowania. Urządzenia spawalnicze powyżej tej wartości najlepiej sprawdzają się w dużych zakładach przemysłowych lub podczas spawania grubszych detali np. w gospodarstwie.
 2. Cykl pracy – wyznacza się go na podstawie wytycznych normy EN 60974-1. Jest to bardzo ważny parametr przy doborze mocy źródła spawalniczego. Mówi nam, jak długo bez przerwy spawarka może pracować pod danym obciążeniem w cyklu 10-minutowym. Wartość 60% dla prądu 200 amper oznacza, że spawając takim prądem, można to robić w sposób ciągły przez 6 minut. Przekroczenie cyklu pracy kończy się spadkiem mocy lub wyłączeniem spawarki i konieczną przerwą w pracy.
 3. Funkcjonalność – w zależności od tego, do jakich prac przewidziana jest spawarka, będzie potrzebowała określonych funkcje i parametrów.
 4. Napięcie zasilania – spawarka o zasilaniu 230 V nadaje się do sieci jednofazowych, ale w naszym sklepie znajdziesz więcej modeli o zasilaniu 400 V do sieci trójfazowych. W ofercie posiadamy także spawarki z funkcją przełączania napięcia.

Wymienione wyżej parametry są przykładowe. O wiele lepiej jest więc poprosić o pomoc profesjonalistę. Na infolinii odpowiadamy na wszystkie pytania klientów i wspólnie dobieramy odpowiednie automaty spawalnicze do potrzeb nabywcy. Doradzamy gratis!

Sprawdzone spawarki – ceny a jakość 

Wbrew pozorom polecane modele nie idą w parze z wygórowaną ceną – świetnej jakości spawarki są dostępne nawet za niecałe 1000 złotych. Warto przeglądać urządzenia z tej kategorii, ponieważ zbiór ulega zmianie, kiedy na rynek trafiają nowe, wydajniejsze rozwiązania.

Materiały spawalnicze

Ostateczne efekty pracy zależą od wielu aspektów, na przykład doświadczenia użytkownika spawarki, zastosowanej metody oraz materiałów spawalniczych. Dlatego bardzo ważny jest ich wybór dopasowany do danego projektu. Wszystkim Klientom oferujemy pomoc w wyborze elementów takich, jak: elektrody otulone, druty spawalnicze czy pręty do metody TIG. Zapraszamy na infolinię, a z pewnością wspólnie dokonamy świetnego wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl