Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Dobry kompresor śrubowy to urządzenie pneumatyczne, bez którego nie może obyć się żaden warsztat wulkanizacyjny, lakiernia, a także wiele fabryk. Nic dziwnego – takie kompresory są wyjątkowo proste w obsłudze i niezwykle przydatne. Dzięki nim możecie Państwo uzyskać strumień sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu. W tej kategorii sklepu Handlowiec-RS przedstawiamy kompresory śrubowe od cenionych producentów.

Kompresory śrubowe

Kompresor śrubowy APS 10 Combi Dry X 10 bar 10 KM 500 l
Kompresory śrubowe
Kompresor śrubowy APS 10 Combi Dry X 10 bar 10 KM 500 l
Producent: Airpress
Cena:

22 500,00 zł

szt.
zobacz więcej

Sprężarka śrubowa – sposób działania

Zanim zdecydujecie się Państwo na zakup jednego z naszych urządzeń, warto zapoznać się ze schematem ich działania. W maszynach prezentowanych w tej kategorii działa specjalny mechanizm śrubowy – dwa wirniki obracają się, zmniejszając stopniowo objętość powietrza oraz zwiększając jego ciśnienie. Powietrze zassane z zewnątrz jest więc sprężane przez moduły śrubowe i przepuszczane do instalacji pneumatycznej.

Na rynku można znaleźć sprężarki śrubowe bezolejowe, w których substancją chłodniczą jest samo powietrze, a tarcie śrub minimalizują specjalne powłoki z teflonu lub nylonu. Równie często stosuje się jednak urządzenia olejowe, wykorzystujące odpowiedni środek smarujący.

Kompresory śrubowe zapewniają wysoką wydajność w 100% cyklu pracy. Do ich zalet należą również m.in. cicha praca oraz niewielka ilość emitowanych wibracji. Użytkownicy i inwestorzy mogą jednak zauważyć znacznie więcej korzyści płynących z zastosowania naszych kompresorów śrubowych. Urządzenia są odporne na intensywną eksploatację, energooszczędne oraz stosunkowo niewielkie. Obsługa jest intuicyjna, a serwisowanie – szybkie.

Gdzie można wykorzystać sprężarkę śrubową?

Sprężone powietrze to medium szeroko wykorzystywane w przemyśle i nie tylko. Niemal wszędzie tam, gdzie praca wymaga zastosowania sprężonego powietrza, można znaleźć sprężarki śrubowe. Mogą to być profesjonalne lakiernie, zakłady wulkanizacyjne, a także przedsiębiorstwa produkcyjne.

Oprócz tego sprężarki wyposażone w mechanizm śrubowy znajdują zastosowanie m.in. w:

  • przemyśle papierniczym i włókienniczym,
  • kolejnictwie, lotnictwie oraz przemyśle morskim,
  • metalurgii i hutnictwie,
  • energetyce.

Po procesie uzdatniania (np. z wykorzystaniem osuszacza) sprężone powietrze wytworzone przez nasze sprężarki śrubowe uzyskuje wysoką klasę czystości – ryzyko zanieczyszczenia produkowanych towarów jest wówczas zredukowane do minimum. Dzięki temu z powodzeniem sprężarkę śrubową można zastosować w medycynie, branży farmaceutycznej, elektronicznej czy spożywczej.

Sprężarki śrubowe w szerokiej gamie modyfikacji

W ofercie posiadamy szeroki wybór dostępnych modeli kompresorów śrubowych. Z łatwością wyszukacie Państwo sprężarki śrubowe przeznaczone zarówno do pracy w małych warsztatach, jak i typowo dla przemysłu. Duży wybór mocy oraz wydajności sprężarek jest gwarancją znalezienia odpowiedniego urządzenia do Państwa potrzeb.

Przykładowo wybrane sprężarki śrubowe udostępniamy w wersji ze zbiornikami. Takie rozwiązanie to oszczędność energii oraz doskonały sposób, aby przechować sprężone powietrze i wykorzystać je później bez obaw o utratę jego parametrów. W zależności od modelu zbiorniki mają zróżnicowaną pojemność.

Wybrane kompresory śrubowe posiadają także osuszacze, które sprawnie usuwają wilgoć z wyprodukowanego powietrza. To szczególnie ważne w realizacjach, gdzie powietrze musi mieć określoną klasę czystości.

Pneumatyka w sklepie Handlowiec-RS

Chociaż prezentujemy szeroki wybór sprężarek śrubowych, produkty prezentowane w tej kategorii to jedynie część urządzeń pneumatycznych, jakie możemy Państwu dostarczyć. Oferujemy także inne sprężarki o zróżnicowanych parametrach oraz narzędzia ułatwiające pracę ze sprężonym powietrzem, zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących maszyn pneumatycznych, ich parametrów czy eksploatacji, prosimy o kontakt. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą Państwu w doborze odpowiedniego kompresora – rozumiemy sprzedaż!

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium