Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Najstarsze urządzenia spawalnicze do spawania to spawarki gazowe, w których źródłem ciepła są palące się mieszaniny gazów palnych. O wiele częściej stosowane są jednak spawarki elektryczne, w tym spawarki transformatorowe. Aby je wykorzystać nie trzeba mieć dużego doświadczenia ani butli z łatwopalnymi gazami – wystarczy energia elektryczna. W tej kategorii prezentujemy Państwu spawarki transformatorowe o zróżnicowanych parametrach – sprawdźcie, które z nich odpowiadają Waszym potrzebom.

Spawarki transformatorowe

Migomat bezgazowy Sherman MIG 130F
Spawarki MIG 230V
Migomat bezgazowy Sherman MIG 130F
Producent: Sherman
Cena:

459,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spawarka Sherman MIG 130 F 230V zestaw FLUX #1
Spawarki MIG 230V
Spawarka Sherman MIG 130 F 230V zestaw FLUX #1
Producent: Sherman
Cena:

542,00 zł

szt.
zobacz więcej
Sherman MIG 130F spawarka do spawania bez gazu zestaw
Spawarki MIG 230V
Sherman MIG 130F spawarka do spawania bez gazu zestaw
Producent: Sherman
Cena:

617,00 zł

szt.
zobacz więcej

Spawarka transformatorowa – działanie

Spawarka transformatorowa to jeden z najprostszych rodzajów spawarek elektrycznych – zarówno pod względem budowy, jak i obsługi. Nieskomplikowana konstrukcja sprawia, że uszkodzenia mechaniczne czy awarie mogą być szybko usuwane. Stosując spawarkę transformatorową, spawacz wykorzystuje również elektrody otulone. Łuk elektryczny przepływa między spoiwem a metalem, nadtapiając je.

Prąd spawania w spawarkach transformatorowych jest emitowany z transformatora spawalniczego – stąd nazwa tego rodzaju urządzeń. Transformator posiada stalowy rdzeń oraz miedziane lub aluminiowe uzwojenie. Spawarka transformatorowa wykorzystuje energię elektryczną o niskim napięciu i wysokim natężeniu. Urządzenia cechuje cykl pracy na poziomie do ok. 30% - oznacza to, że w przypadku ciągłego spawania urządzenie po 3-ech minutach ulegnie przegrzaniu i wymagać będzie chłodzenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprzęty ze zróżnicowanym cyklem pracy, w których wystarczy krótki czas chłodzenia.

Spawarka inwertorowa a transformatorowa – różnice

Spawarki inwertorowe i transformatorowe to dwa podstawowe typy spawarek elektrycznych. Dane techniczne to nie jedyne, czym się różnią. Spawarka inwertorowa, aby wytworzyć prąd, nie wykorzystuje transformatora, a inwerter. W dzisiejszych czasach inwertery wypierają transformatory i kwestią czasu jest, kiedy źródła transformatorowe przejdą do historii.

Spawarki inwertorowe pracują z wyższym cyklem pracy i sterowane są mikroprocesorowo, dzięki czemu znajdziemy modele o ogromnej ilości funkcji i znakomitych parametrach. Natomiast spawarki transformatorowe to konstrukcje proste w budowie, odporne na trudne warunki pracy, łatwe w naprawie (nie wymagają korzystania z usług specjalistycznych serwisów).

Nic więc dziwnego, że duża część naszych klientów poszukuje sprzętu takiego jak spawarki transformatorowe. To idealne urządzenia do sporadycznej pracy i łączenia elementów średniej wielkości. Spawanie za pomocą spawarek transformatorowych idealnie nadaje się do majsterkowania, napraw oraz pracy w trudnych warunkach. Zastosowanie dopasowanych elektrod ze sklepu Handlowiec-RS dodatkowo zwiększy jakość spawania, dlatego z pewnością warto się w nie zaopatrzyć.

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium