Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Prostowniki z rozruchem, nazywane również starterami lub boosterami, to urządzenia pozwalające na uruchomienie pojazdu także w przypadku, gdy ma on rozładowany akumulator. Dzięki nim można przeprowadzić rozruch maszyny lub po prostu naładować rozładowany akumulator. Są pomocne szczególnie w sytuacji, gdy akumulator w aucie się rozładuje, a my nie mamy możliwości podpięcia się pod samochód znajomego.

Swoje zastosowanie znajdują również w gospodarstwach rolnych, gdzie mogą być pomocne w przypadku, gdy rozładuje się akumulator w maszynie rolniczej. Użytkowane są także w firmach budowlanych oraz transportowych. Dostępne są prostowniki przeznaczone do ładowania akumulatorów 12 i 24 woltowych.

W jakich sytuacjach prostowniki z rozruchem mogą okazać się pomocne?

Jeśli akumulator w naszym samochodzie rozładował się i auto nie chce wystartować, z pomocą przychodzi nam prostownik z rozruchem. Wystarczy podłączyć pod niego akumulator, by dostarczyć mu niezbędnej ilości prądu do rozruchu i uruchomienia silnika w pojeździe.

Prostowniki z rozruchem przez dłuższy czas były urządzeniami o dużej masie i gabarycie, dlatego nie każdy kierowca z nich korzystał. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, dostępne obecnie rozruchy potrafią być dużo mniejsze od swoich starszych technologicznie odpowiedników.

Stanowią one świetne rozwiązanie np. dla osób, które mieszkają poza miastem i w razie problemów mogą liczyć tylko na siebie. Oczywiście nadal prostowniki z rozruchem spotykamy w warsztatach oraz firmach, które dysponują własną flotą samochodów. Korzystanie z niego w takim miejscu znacznie ułatwia rozruch pojazdów w razie sytuacji awaryjnej.

Nasze urządzenia posiadają

Dostępne w naszej ofercie urządzenia posiadają szereg dodatkowych funkcji w zależności od modelu. Wśród nich takie jak bezpiecznik, który odcina prąd w przypadku pomylenia biegunów, przeciążenia urządzenia lub zwarcia biegunów. W asortymencie dostępne są także Jump Startery, które stanowią świetne rozwiązanie, gdy nagle w podróży zawiedzie akumulator auta. Ich kompaktowe rozmiary pozwalają na zabieranie ich ze sobą w każdą podróż. Istotnym parametrem jest pojemność, nominalny i szczytowy prąd rozruchu, rodzaj wyjścia, a także wymiary i masa.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl