Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Opcje przeglądania

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Spottery to urządzenia powszechnie wykorzystywane w warsztatach lakierniczych i blacharskich oraz w zakładach przemysłowych z branży motoryzacyjnej. Są używane podczas naprawy np. maski, drzwi, progów, błotnika czy dachu. Pozwalają na zgrzewanie elementów mocujących z powierzchnią blachy, a następnie przy użyciu np. młotka bezwładnościowego sprawne usunięcie odkształceń. Spottery blacharskie służą też do grzania i spęczania blach oraz do ich łatania. Panelowa naprawa nadwozia z wykorzystaniem spottera to znaczący skok jakościowy dla firm, które wprowadziły to urządzenie u siebie w zakładzie.

W ofercie posiadamy szeroki wybór zgrzewarek, które zaspokoją różne potrzeby i zapewnią wzrost bezpieczeństwa i wydajności na stanowisku pracy.

Akcesoria spawalnicze

Można u nas zaopatrzyć się w urządzenia, które już na starcie posiadają wszystkie niezbędne akcesoria takie jak np. wózek transportowy, przewód roboczy, przewód masowy, młotek kinetyczny, zestaw z hakiem do drutu falistego, zestaw do podkładek okrągłych lub oczek OT, elektrody węglowe itp. Mamy też liczne akcesoria dodatkowe jak Quick Puller, Crossbar czy dźwignia Multihook Puller. Poszukując urządzenia do naprawy karoserii, warto zapoznać się z naszą ofertą.

WELDMAN SPOTTER 4500 spotter blacharski WELDMAN SPOTTER 4500 spotter blacharski
Producent: Weldman
Cena: 1 899,00 zł
szt.
zobacz więcej

Zgrzewarki do blach

Spotter blacharski to nieodzowny element każdego warsztatu blacharsko-lakierniczego i nie tylko. Z pewnością wielu domowych majsterkowiczów także skorzysta z takiego narzędzia warsztatowego. Czasami dobranie odpowiedniego urządzenia może nastręczać problemów. Należy wówczas zadzwonić do naszych specjalistów i skonsultować dostępne opcje. Z wielką chęcią wyjaśnimy sposób działania sprzętu oraz modele, z którymi warto się zapoznać. Doradzamy od lat - fachowa wiedza bez dopłat!

Zalety zgrzewarek punktowych do blach

Największy plus korzystania ze spotterów blacharskich to precyzyjna regulacja wartości prądu oraz czasu zgrzewania blach przez użytkownika. Dzięki temu można uzyskać zamierzone efekty. Ponadto cyfrowy wyświetlacz monochromatyczny ułatwia kontrolę nad urządzeniem, a także jego konfigurację czy zmianę trybów pracy. Naprawa karoserii samochodowej z zastosowaniem spottera blacharskiego jest często znacznie tańsza, niż wymiana części takich jak maska czy drzwi.

W wyposażeniu zaawansowanych zgrzewarek do blach można znaleźć także dodatkowe akcesoria, na przykład zestaw podkładek o różnych kształtach, oczka OT, elektrody do spęczania, elektrody do zgrzewania jednostronnego, oraz hak do młotka kinetycznego. Cena zestawu jest niższa niż suma elementów kupowanych pojedynczo, a ponadto zakup zachodzi znacznie szybciej – klient nie musi długo poszukiwać odpowiednich dodatków do warsztatu.

Funkcje spotterów blacharskich

Wbrew pozorom sprzęty do zgrzewania blach to zaskakująco funkcjonalna grupa urządzeń, które oferują pomoc przy wielu zadaniach. Posiadanie ich w warsztacie jest więc ekonomiczną decyzją, ponieważ nie ma potrzeby zakupu kilku osobnych sprzętów specjalistycznych. Zgrzewarki do blach można ustawić na kilka różnych trybów pracy, na przykład:

  • przygrzewanie podkładek,
  • przygrzewanie nitów,
  • zgrzewanie blach,
  • przygrzewanie drutu falistego,
  • zgniatanie nierówności elektrodą,
  • zgrzewanie na zakładkę,
  • spęczanie-odpuszczanie,
  • przecinanie blachy.

Rodzaje spoterów blacharskich

Zgrzewarki do blach można podzielić na dwie grupy urządzeń. Urządzenia podstawowe z parametrami i osprzętem do prostych prac naprawczych i wyciągania drobnych wgnieceń. Takie maszyny nie wymagają zbyt wielu dodatkowych akcesoriów, a ich wymiary są zazwyczaj dość małe, co ułatwia przenoszenie w dowolne miejsce w warsztacie. Do pracy ze spotterami blacharskimi podstawowymi wykorzystuje się młotki bezwładnościowe oraz miedziane lub węglowe elektrody.

Natomiast spottery combi są bardziej przystosowane do pracy wszechstronnej. Mają większą moc i więcej dostępnych trybów oraz lepsze wyposażenie, które pozwala na przykład na bańkowanie blach, czyli obkurczanie. Po doposażeniu w dodatkowe akcesoria jak CROSSBAR, można dokonywać napraw panelowych. Wiele oferowanych funkcji sprawia, że takie zgrzewarki do blach to niezastąpiony sprzęt w profesjonalnym środowisku. Sklep handlowiec-rs posiada obydwa opisane rodzaje spotterów, warto więc bliżej zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli oznaczonych atrakcyjną ceną.

Zgrzewanie blach z narzędziem Quick Puller

Quick Puller to akcesorium doskonałe do warsztatu blacharskiego – specjalna konstrukcja pozwala wyprostować drobne wgniecenia. Dzięki wymiennym końcówkom użytkownik może dopasować ich rozmiar do wykonywanej pracy. Quick Puller w zestawie z mobilnymi zgrzewarkami punktowymi do blach Weldman i Ideal to świetny wybór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl