Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Spawarki MIG 400 V odznaczają się świetnymi parametrami, zwłaszcza w zakresie amperażu i cyklu pracy, co przekłada się na ich duże możliwości. To nowoczesne urządzenia od sprawdzonych marek (np. Sherman, Magnum, Bester), projektowane dla przemysłowych zastosowań i trudnych zadań, wyposażone w różne funkcje, które ułatwiają pracę i zwiększają jej wydajność.

Spawarka MIG MAG Magnum MIG 200/2 MMA Spawarka MIG MAG Magnum MIG 200/2 MMA
Producent: Magnum
Cena: 1 930,00 zł 2 030,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • WYPRZEDAŻ
Magnum MIG 270 Synergia migomat 4x4 400V Magnum MIG 270 Synergia migomat 4x4 400V
Producent: Magnum
Cena: 3 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Magnum MIG 315 Synergia migomat 4x4 400V Magnum MIG 315 Synergia migomat 4x4 400V
Producent: Magnum
Cena: 3 979,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka Migomat IDEAL TECNOMIG 365P Spawarka Migomat IDEAL TECNOMIG 365P
Producent: Ideal
Cena: 4 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka migomat Ideal TECNOMIG 200/2 MMA Spawarka migomat Ideal TECNOMIG 200/2 MMA
Producent: Ideal
Cena: 2 049,00 zł
szt.
zobacz więcej

Namawiamy do kontaktu ze specjalistami sklepu handlowiec-rs – pomożemy wybrać właściwy sprzęt, dostosowany do specyfiki pracy i potrzeb użytkownika.

Czym wyróżniają się spawarki MIG 400 V?

Spawarka MIG 400 V wymaga zasilania trójfazowego, jednak względem urządzeń o mocy zasilania 230 V wyróżnia się większym amperażem i to natężenie prądu spawania przewyższa już „standardowe” 200 A. To przekłada się na możliwość spawania grubszych materiałów i bardziej wymagających konstrukcji.

W kategorii „spawarki MIG 400 V” znajdą Państwo w większości sprzęt do spawania metodami MIG i MAG, a nierzadko jednocześnie MMA czy TIG. Proponujemy zatem niezawodny półautomat spawalniczy do zastosowań profesjonalnych (w zakładach przemysłowych oraz w warsztatach czy serwisach motoryzacyjnych i blacharskich).

Półautomat spawalniczy to zazwyczaj z kolei spawarka inwertorowa, która ma świetne parametry przy małych rozmiarach i niskiej wadze. Jest znacznie bardziej zaawansowana technologicznie od odpowiednika transformatorowego, czyli wyposażona w różne funkcje wspierające pracę (np. regulacja indukcyjności, puls czy programy synergiczne) oraz w wygodny wyświetlacz do ustawiania parametrów.

Kiedy sprawdzają się spawarki MIG 400 V?

Spawarki MIG 400 V (m.in. popularny migomat Magnum MIG 330 MMA 400 V) to sprzęt profesjonalny, wysoce wydajny i przystosowany do trudnych warunków pracy, czyli np. o zwiększonej wytrzymałości konstrukcji i wyposażony w 4-rolkowy mechanizm podajnika drutu, obsługujący już większe szpule. Dodatkowo spawarka inwertorowa budowana jest coraz częściej z wykorzystaniem tranzystorów IGBT (jak wspomniana już spawarka migomat Magnum MIG), które umożliwiają zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu i błyskawiczne dostosowanie prądu w stosunku do zmian parametrów oraz zużywają mniej energii. 

Urządzenia z kategorii „spawarki MIG 400 V” są chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu (np. stoczniowym, offshore, produkcyjnym), na placach budowy, w warsztatach blacharskich czy motoryzacyjnych oraz gospodarstwach rolnych. 

Natomiast ze względu na łatwość i wydajność spawania metodą MIG/MAG sprzęt polecamy także wszystkim majsterkowiczom i hobbystom. Napięcie zasilania 400 V, jeżeli instalacja elektryczna jest już odpowiednio dostosowana, daje więcej możliwości, ale oczywiście spawarki MIG 230 V również się sprawdzają.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spawarki MIG 400 V?

Dobra spawarka inwertorowa to ta idealnie dopasowana do specyfiki pracy i potrzeb użytkownika. Znając wymagania, specjaliści sklepu handlowiec-rs pomogą Państwu dobrać odpowiednie urządzenie. Zachęcamy więc do kontaktu!

Jest natomiast kilka kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Maksymalny amperaż. Im wyższe napięcie zasilania, tym lepsze parametry sprzętu. Przy zasilaniu 400 V z sieci trójfazowej spawarka inwertorowa zwykle ma możliwość regulacji amperażu od niewielkich wartości do 500 A i więcej. Potrzebne parametry warto uzależnić od rodzaju spawanych materiałów – im są grubsze, tym większy potrzebny amperaż (ok. 40-50 A na 1 mm grubości).
  • Cykl pracy. Do zastosowań profesjonalnych warto wybrać spawarkę o cyklu pracy 60%, dzięki czemu zwiększa się wydajność i szybkość spawania, a sprzęt krócej się „regeneruje”. Cykl pracy spawarki wyznacza się na podstawie normy EN 60974-1, biorąc pod uwagę różne czynniki. Doskonale znamy te warunki, dzięki czemu polecimy Państwu rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

Urządzenia zebrane w tej kategorii są zasilane z sieci trójfazowej, a napięcie zasilania wynosi 400 V. Większość spawarek przeznaczonych do prac profesjonalnych jest też wyposażona w 4-rolkowy podajnik drutu, który umożliwia pracę z dużymi szpulami (np. 15 kg) i dłuższymi uchwytami spawalniczymi.

Warto również zapoznać się z funkcjami urządzenia, a szczególnie przydatne są:

  • spawanie synergiczne – automatyczna funkcja, dzięki której spawarka „samodzielnie” dobiera większość parametrów spawania np. do mocy łuku, a dzięki temu cały proces jest zoptymalizowany;
  • spawanie pulsacyjne – określane często jako „puls” oraz „podwójny puls”, a oznacza wykorzystanie w całym procesie różnych rodzajów prądu spawania, dzięki czemu zmniejsza się ilość odprysków, a poprawia jakość spoin.

Sprzedajemy fabrycznie nowe urządzenia, objęte gwarancją w systemie door-to-door. Mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzeby Klienta oraz pomóc podjąć dobrą decyzję – zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl