Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Opcje przeglądania

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Kiedy auto odmawia posłuszeństwa, możliwe, że problemem jest rozładowany akumulator. Wystarczy niska temperatura, włączone światła lub radio, a uruchomienie samochodu graniczy z cudem. Z pomocą prostownika z rozruchem szybko odpalicie Państwo samochód z niesprawnym akumulatorem. Zachęcamy do sprawdzenia prostowników zgromadzonych w tej zakładce sklepu Handlowiec-RS.

Jak działa prostownik samochodowy z funkcją rozruchu?

Prostowniki z funkcją rozruchu (określane także jako prostowniki z boosterem) - wykonane są w technologii transformatorowej lub te nowsze modele w technologii inwertorowej. Dzięki swojej budowie zamienia wejściowy prąd przemienny na prąd stały o odpowiednim napięciu i przywraca sprawność akumulatora. Urządzenia z rozruchem są często wykorzystywane w gospodarstwach rolniczych czy na placach budowy.

Konwencjonalne prostowniki transformatorowe to dość nieskomplikowane urządzenia – prostownik z rozruchem jest większy oraz posiada dodatkowe funkcje do działania rozruchu. Ponadto takie narzędzie sprawdza się najlepiej do ładowania akumulatorów kwasowych. Prostowniki inwertorowe są mniejsze, posiadają lepsze parametry pracy i są bardziej wszechstronne. Każdy prostownik z rozruchem z naszej oferty jest wyposażony w kable rozruchowe. Te większe i cięższe modele umieszczono na kołach, aby ułatwić przemieszczanie prostownika z garażu do samochodu. 

Zimowa aura spowalnia reakcje chemiczne zachodzące w akumulatorach, przez co o wiele łatwiej o ich rozładowanie, co czasami wymaga, aby zastosować prostownik z rozruchem. Akumulatorowy prostownik znajdziecie Państwo w sklepie Handlowiec-RS.

Uruchomienie samochodu prostownikiem z rozruchem

Zastosowanie prostownika i rozruchu jest bezpieczne i łatwe, ale warto zachować pewną ostrożność i stosować się do kilku zasad. Taki produkt pozwala niemal natychmiast uruchomić silnik w przypadku braku energii, pamiętajcie Państwo jednak, że standardowo akumulator należy ładować niskim prądem – korzystanie z rozruchu trzeba ograniczyć więc do minimum.

Aby naładować akumulator, trzeba odłączyć go od pojazdu i poprawnie przyłączyć klemy prostownika (czerwony klem do bieguna dodatniego, a czarny – ujemnego). Pomyłka w tym przypadku może spowodować uszkodzenie bezpiecznika oraz kosztowną naprawę. Dopiero wtedy wpina się ładowarkę do źródła zasilania i wybiera funkcję. Rozruchu pojazdu dokonuje się na podłączonym akumulatorze w pojeździe. Samą procedurą należy wykonać z zachowaniem ostrożności i dokładnie według czynności pokazanych w instrukcji obsługi urządzenia. 

Prostownik z rozruchem w ofercie sklepu Handlowiec-RS

W sklepie przedstawiamy prostowniki do rozruchu różnych pojazdów tych dużych, np. samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych czy budowlanych. Produkty z powodzeniem można zastosować także do samochodów osobowych, jeśli doszło do całkowitego rozładowania akumulatora albo temperatura na zewnątrz jest bardzo niska.

Dobrze dobrany prostownik z rozruchem oznacza dobrze działający akumulator i kierowcę przygotowanego na każdą ewentualność. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania prostownika z funkcją rozruchu? Podstawowe parametry to:

  • stopnie ładowania,
  • prąd rozruchu,
  • pojemność,
  • maksymalny pobór mocy.

Wybrane modele są wyposażone także w szereg zabezpieczeń, np. zabezpieczenie przeciw zwarciu biegunów, przeciążeniu czy odwrotnej biegunowości. Zachęcamy do sprawdzenia tych wartości w prezentowanych narzędziach. Jeżeli macie Państwo problemy z doborem prostownika z boosterem, prosimy o kontakt. Chętnie służymy fachową poradą oraz prowadzimy doradztwo w zakresie doboru produktów.

Zwykły prostownik i urządzenie z rozruchem nie zawsze można stosować jako zamienniki, zwłaszcza gdy zależy Państwu na żywotności akumulatora. Jeśli szukacie Państwo podstawowego narzędzia, które bez problemu możecie przechowywać w bagażniku, w naszym sklepie znajdziecie także zwykłe prostowniki. W ofercie mamy dostępne różne modele, również te mniejsze i lżejsze, które szybko ładują akumulatory kwasowo-ołowiowe, żelowe czy AGM. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl