Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Technologia spawania metodą TIG jest powszechnie stosowana, między innymi ze względu na swoją wysoką precyzję. Korzysta się z niej najczęściej podczas wysokojakościowego spawania stopów aluminium oraz stali nierdzewnej, kwasoodpornej i stopów tytanu. Sprawdza się również w przypadku wielu innych metali, dzięki czemu jest ceniona za swoją wszechstronność. Bardzo często jest stosowana w branży chemicznej, spożywczej, motoryzacyjnej oraz wielu innych, gdzie stawiane są wysokie wymogi jakościowe. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych takich jak argon lub hel, z kolei łuk elektryczny jarzy się pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową, a spawanym detalem. Spoina po spawaniu nie wymaga czasochłonnej obróbki mechanicznej, jak to bywa w przypadku innych metod. Przykładowe składowe stanowiska spawalniczego: spawarka TIG – źródło prądu stałego DC lub przemiennego i stałego AC/DC, uchwyt spawalniczy TIG, przewód masowy, butla z gazem, reduktor.

Spawarki TIG i zestawy

W ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń, starannie przez nas wyselekcjonowanych pod kątem funkcjonalności i niezawodności. Znajdują się wśród nich modele zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Można u nas znaleźć same spawarki, jak również zestawy spawalnicze wyposażone w niezbędne akcesoria.

Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC Spawarka ideal praktik TIG 200 AC DC
Producent: Ideal
Cena: 1 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka ideal praktik TIG 202 DC Spawarka ideal praktik TIG 202 DC
Producent: Ideal
Cena: 1 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE Spawarka TIG SHERMAN 315 GD AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 3 556,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena: 2 150,00 zł 2 190,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka Magnum TIG DC THF 206P Pulse Spawarka Magnum TIG DC THF 206P Pulse
Producent: Magnum
Cena: 1 019,00 zł 1 489,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka TIG AC DC Sherman 200 Multipro 230V HF Spawarka TIG AC DC Sherman 200 Multipro 230V HF
Producent: Sherman
Cena: 2 599,00 zł 2 692,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC/DC Spawarka TIG MAGNUM THF 220 PULS AC/DC
Producent: Magnum
Cena: 2 409,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG DC Sherman 202P Puls 230V Spawarka TIG DC Sherman 202P Puls 230V
Producent: Sherman
Cena: 1 113,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG MAGNUM THF 209 HF Spawarka TIG MAGNUM THF 209 HF
Producent: Magnum
Cena: 1 409,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG AC/DC Expert TIG 210 PFC Spawarka TIG AC/DC Expert TIG 210 PFC
Producent: Ideal
Cena: 3 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka TIG Weldman Tornado 200 AC/DC Spawarka TIG Weldman Tornado 200 AC/DC
Producent: Weldman
Cena: 1 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

Zalety spawarek TIG

Coraz bardziej popularne staje się spawanie metodą TIG. Cena sprzętów nie jest wygórowana, a praca z ich zastosowaniem nie stanowi problemu nawet dla początkujących spawaczy. Wystarczy zapoznać się z najważniejszymi zasadami i przejść do nauki i ćwiczeń.

Różne rodzaje metali mają nieco inne wymagania podczas spawania. W związku z tym trzeba zastosować odrębne techniki TIG. Spawanie prądem stałym (DC) nadaje się do wszystkich gatunków stali oraz metali nieżelaznych. Natomiast spawanie prądem przemiennym (AC) znajduje zastosowanie przy pracy z aluminium i jego stopami.

Zalety spawarki TIG AC/DC to między innymi:

 • wysoka jakość spoiny,
 • możliwość spawania bez dodatkowego spoiwa,
 • spawanie we wszystkich pozycjach,
 • spawanie elementów o grubości mniejszej niż 1 mm do kilkudziesięciu mm.

Spawarki TIG z pulsem

W ofercie mamy nowoczesne urządzenia z funkcją Puls, która jest szczególnie przydatna przy spawaniu cienkich detali np. ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Polega ona na spawaniu dwoma zadanymi prądami – wartością wyższą i niższą, która zmienia się w trakcie spawania z zadaną częstotliwością. Bardziej rozbudowane spawarki TIG umożliwiają pełną regulację parametrów pulsu takich jak: prąd podstawy pulsu, prąd szczytowy, szerokość pulsu i częstotliwość pulsu. Opisywana technologia ogranicza ilość ciepła wprowadzanego w spawany materiał i pozwala na pełną kontrolę procesu spawania. Zapobiega miejscowym przegrzaniom materiału i minimalizuje odkształcenia termiczne.

Najlepsza spawarka TIG AC/DC

Wybór odpowiedniego sprzętu może być dość skomplikowany, szczególnie dla nowicjuszy w dziedzinie spawania. Internet pełen jest specjalistycznych terminów i schematów, co nie zawsze ułatwia sprawę. Warto wówczas zadzwonić do nas – nie boimy się trudnych rozmów i z chęcią wyjaśnimy różnice między rodzajami spawarek. Od wielu lat dobieramy urządzenia do indywidualnych potrzeb klientów.

Niegdyś spawarki TIG wysokiej jakości były ciężkie i nieporęczne, co utrudniało zmianę ich położenia zarówno specjalistom jak i domowym majsterkowiczom. Dzisiaj w naszym sklepie znajdziecie Państwo modele wykonane w oparciu o nowoczesne technologie, które są lekkie i poręczne. Spawarki o mocy do 200 A wyposażone są w wygodne uchwyty, te mocniejsze przemysłowe wyposażone są w koła jezdne. Klientom, którym zależy na dużej mobilności urządzenia, polecamy wybrać spawarkę bez systemu chłodzenia – wówczas maksymalny prąd spawania będzie nieco niższy, ale cały sprzęt okaże się znacznie lżejszy.

Równie ważny co parametry wyjściowe jest panel funkcyjny. To właśnie on pozwala nam na precyzyjną kontrolę ustawień. Posiadamy w ofercie spawarki z tradycyjnymi pokrętłami, z miękkim panelem oraz modele z wyświetlaczem LCD. Każdy użytkownik znajdzie idealną spawarkę dla siebie.

Marki spawarek TIG

Oferujemy osprzęt spawalniczy wielu znanych producentów, którzy zyskali odpowiednie certyfikaty jakości oraz rosnącą grupę zadowolonych użytkowników. Zależy nam, aby każdy klient znalazł w poszczególnych kategoriach sklepu coś dla siebie, dlatego dostępne modele spawarek TIG są zróżnicowane między innymi pod względem ceny, zastosowania i marki. Do najczęściej wybieranych producentów spawarek należą: Magnum, Sherman, Weldman i Ideal.

Zestawy spawalnicze

W tej kategorii znajdują się także zestawy spawalnicze, które wyposażono w odpowiednie akcesoria do spawarki TIG. Cena pakietu jest niższa, niż elementów kupowanych pojedynczo. To doskonały wybór dla początkujących spawaczy, wówczas większa część niezbędnego osprzętu będzie zapakowana razem. Zestaw może zawierać:

 • butlę gazową,
 • reduktor gazowy,
 • rękawice,
 • przyłbicę,
 • dodatkowe części do palnika (tuleje, dysze),
 • elektrody wolframowe,
 • druty spawalnicze.

Doradzamy od lat, dlatego możesz skontaktować się z nami już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl