Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Ile kosztuje migomat?

0
Ile kosztuje migomat?

Migomat to potoczna nazwa na półautomat spawalniczy do spawania metodą MIG/MAG, która jest wydajna i efektywna, a przy tym intuicyjna i stosunkowo prosta do opanowania. Jest to jedna z najchętniej wybieranych metod zarówno przez profesjonalnych spawaczy w zakładach produkcyjnych, remontowych czy mechaniki pojazdowej, jak i przez amatorów majsterkowania i wszystkie „złote rączki”. Rozbieżność cenowa migomatów jest spora. Cena nie zależy tylko od marki producenta, ale przede wszystkim od parametrów technicznych, przeznaczenia i funkcjonalności. Sprawdźmy, ile kosztuje dobry migomat i jak wybrać produkt idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje migomat? Cena sprzętu zależy od wielu zmiennych!

W ofercie naszego sklepu handlowiec-rs znajdziecie Państwo duży wybór modeli migomatów. Są to urządzenia różnych marek, o różnych gabarytach, funkcjach i możliwościach. Koszt najtańszych tego typu maszyn to kilkaset złotych. Droższe, specjalistyczne i przemysłowe rozwiązania mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Objętość naszej oferty jest tak duża, bo zależy nam, by każdy znalazł u nas sprzęt dostosowany do jego potrzeb i rodzaju działalności, jaką wykonuje. I choć nie sposób opisać pokrótce wszystkich dostępnych rozwiązań, chcemy zaprezentować kilka propozycji z różnych półek cenowych. Pełna oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym.

Migomat do tysiąca złotych dla hobbystów majsterkowania

Ze spawarek MIG/MAG korzystać mogą nie tylko profesjonalni i doświadczeni spawacze. Wielu majsterkowiczów potrzebuje urządzenia, które pozwoliłoby im trochę pospawać po godzinach. Zarówno podczas wykonywania napraw spawalniczych w domu, jak i przy rozwijaniu osobistych pasji i wykonywaniu ambitnych projektów. Doskonale to rozumiemy i wiemy, że w takiej sytuacji cena gra często decydującą rolę. Hobbystyczne inwestycje w odróżnieniu od tych do celów zarobkowych, nie mają tak wysokiej stopy zwrotu w złotówkach. Zwracają się za to często w sposób niematerialny, jak satysfakcja i duma z zakończonego pozytywnie projektu. Poniżej przygotowaliśmy wybrane modele do tysiąca złotych.

Migomat Sherman w promocyjnym zestawie spawalniczym

Orientacyjna cena: od 538 zł

Dysponując maszyną Sherman MIG 130F, nie trzeba inwestować w stanowisko spawalnicze z butlą z gazem, reduktorem czy przewodami gazowymi. Migomat został zaprojektowany tylko i wyłącznie do spawania półautomatycznego drutem samoosłonowym (spawanie FLUX). Jest prosty w użyciu, a korzystać z niego można nawet na zewnątrz. To połączenie wydajnego procesu i niskich nakładów finansowych. Maksymalny prąd spawania wynosi 120 amper, dlatego będzie dobry do spawania cieńszych materiałów o grubości do 2,0-2,5 mm. Nadaje się zwłaszcza do spawania lekkich konstrukcji podczas drobnych prac spawalniczych hobbystycznych, remontowych i warsztatowych. Migomat ten wykonany jest w technologii transformatorowej.


Sherman MIG 130F Zobacz produkt: Sherman MIG 130F

Elastyczny migomat Weldman do różnych metod spawania

Orientacyjna cena: od 659 zł

Migomat Weldman MICRO MIG 190 to rewelacyjna, przenośna spawarka dla majsterkowiczów. Jest to jedna z lepszych propozycji w tej klasie urządzeń. Umożliwia spawanie metodami MIG/MAG, drutem samoosłonowym bez gazu oraz elektrodą otuloną MMA. Dodatkowo po dokupieniu uchwytu TIG z zaworkiem, umożliwia spawanie metodą TIG DC Lift. Jest niezmiernie prosty w obsłudze i wyróżnia się elastycznymi możliwościami regulacji. Dzięki technologii inwertorowej IGBT zapewnia świetnie parametry spawalnicze. Umożliwia płynną regulację parametrów spawania. Idealny do prac hobbystycznych, remontowych, ogrodowych i warsztatowych.


Migomat Weldman MICRO MIG 190 Zobacz produkt: Migomat Weldman MICRO MIG 190

Migomaty 3w1 – jedno urządzenie, wiele możliwości

W ostatnim czasie mamy ogromny wysyp wielofunkcyjnych spawarek MIG/MAG do spawania dwoma lub trzema metodami. Zawdzięczamy tę sytuację dynamicznemu rozwojowi technologii inwertorowej. Obecnie zdecydowana większość półautomatów spawalniczych to źródła zarówno stałonapięciowe, jak i stałoprądowe. Wielofunkcyjne spawarki znajdują zastosowanie w warsztatach mechaniki pojazdowej czy blacharsko-lakierniczych, profesjonalnych zakładach remontowych i produkcyjnych, a także wśród amatorów majsterkowania.

Migomat Weldman Mistral w komplecie z uchwytami

Orientacyjna cena: od 1 499 zł

Półautomat spawalniczy Mistral MIG 200 to na ten moment jedyne takie urządzenie w klasie kompaktowych migomatów do 200 amper. Maszyna zaprojektowana jest z myślą o profesjonalnych pracach spawalniczych, ale dzięki atrakcyjnej cenie jest często wybierana przez majsterkowiczów. Spawarka Mistral MIG 200 imponuje funkcjonalnością. Umożliwia spawanie MIG/MAG w osłonie gazów, spawanie drutem samoosłonowym FLUX oraz elektrodą otuloną MMA.


Półautomat spawalniczy Mistral MIG 200 Zobacz produkt: Półautomat spawalniczy Mistral MIG 200

Dodatkowo wyposażona jest w dwa niezależne od siebie elektrozawory. Jeden do spawania MIG/MAG, drugi do spawania metodą TIG DC Lift. Jest to jedyna w tej klasie spawarka 3w1, gdzie łuk w metodzie TIG inicjowany jest po wciśnięciu przycisku na uchwycie, a gaz przechodzi przez elektrozawór w urządzeniu. Na wyposażeniu znajduje się komplet przewodów do wszystkich metod, w tym uchwyt TIG SR-26.

Migomat Magnum MIG 210 Synergia – wersja H

Orientacyjna cena: od 1519 zł

Półautomat spawalniczy Magnum MIG 210 Synergia w wersji H to ulepszona wersja kultowego modelu od lat. Jest to też przykład spawarki wielofunkcyjnej, która umożliwia spawanie metodami: MIG/MAG, FLUX, MMA i TIG DC Lift. Do spawania metodą TIG wymaga doposażenia w specjalny uchwyt z zaworkiem np. 26 V lub 17 V. Z uwagi na swoje walory użytkowe i funkcjonalność, spawarka polecana do użytku profesjonalnego i dla majsterkowiczów. Posiada synergiczne programy MIG/MAG, które znacząco ułatwiają spawanie.


Magnum MIG 210 Synergia Zobacz produkt: Magnum MIG 210 Synergia

Migomat Sherman czy migomat Bester? Cena profesjonalnej spawarki

Migomaty marek Bester czy Sherman to urządzenia cenione przez profesjonalistów. Bester to polska marka, która jest w rękach amerykańskiego Lincolna od kilku dobrych lat. Sherman to polska marka urządzeń, która słynie z dobrej jakości wykonania i atrakcyjnej ceny. Migomaty marek Bester czy Sherman to urządzenia cenione przez profesjonalistów, które zdają egzamin przy spawaniu wymagających konstrukcji. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres modeli tych marek, ale poniżej przedstawimy kilka ciekawych propozycji dla warsztatów samochodowych, zakładów produkcyjnych i remontowych.

Migomaty Bester z linii Magster – kultowy MIG

Orientacyjna cena: od 4 400 zł

Bester to jedna z najlepiej znanych marek w Polsce, która kilka lat temu została kupiona przez amerykańską firmę Lincoln Electric. Z uwagi na popularność marki, urządzenia Bester produkowane są do dziś. Jednym z ciekawszych modeli, który kontynuuje dobrą tradycję marki jest migomat Magster 330, który spawa prądem do 320A. Został wyposażony w funkcję spawania punktowego, możliwość regulacji wolnego wysuwu drutu, tryby dwutaktu i czterotaktu. Dzięki cyfrowym wyświetlaczom prądu i napięcia spawania, spawacz ma lepszą kontrolę parametrów. Jak wszystkie migomaty z linii Magster, także ten model wyposażono w gniazdo zasilania podgrzewacza gazu, co ułatwia spawanie w osłonie CO2.


migomat Magster 330 Zobacz produkt: migomat Magster 330

Mocny MIG 3w1 – Sherman MTM 251

Orientacyjna cena: od 3136 zł

Sherman MIG MTM 251 to wszechstronny półautomat spawalniczy do spawania trzema metodami. Jest to prawdopodobnie jedyne urządzenie, które umożliwia spawanie metodą TIG DC i wyposażone jest w układ bezstykowego zajarzania łuku HF. Spawarka umożliwia spawanie prądem do 250 amper, dzięki czemu nadaje się idealnie do spawania grubszych detali. Z uwagi na funkcjonalność i świetną charakterystykę spawalniczą, stosowana jest przez profesjonalistów w zakładach o dużym wykorzystaniu technologii spawania.


Sherman MIG MTM 251 Zobacz produkt: Sherman MIG MTM 251

Funkcjonalny migomat Sherman ze zintegrowaną chłodnicą

Orientacyjna cena: od 6 171 zł

Migomat Sherman 450M to półautomat spawalniczy, który pomimo atrakcyjnej ceny, poradzi sobie także z cięższymi zadaniami. Ten mocny i wszechstronny MIG, umożliwia spawanie prądem o natężeniu do 450 amper. Spawanie tak dużymi prądami, wymaga stosowania uchwytu chłodzonego cieczą. MIG 450M wyposażony jest w zintegrowaną chłodnicę, która jest kompatybilna ze standardowymi uchwytami MIG. Uchwyt wodny jest oczywiście na wyposażeniu zestawu. To idealna propozycja dla osób, które poszukują mocnego i wydajnego źródła spawalniczego.


Migomat Sherman 450M Zobacz produkt: Migomat Sherman 450M

Profesjonalny migomat przemysłowy od Ideal Expert

Orientacyjna cena: 9 999 zł

Ideal Expert MIG 500W Synergic to profesjonalny, sterowany mikroprocesorem migomat z osobnym podajnikiem drutu typu Tower. Spośród dostępnych obecnie na rynku migomatów typu Tower ten model wyróżnia się świetną jakością, bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny i dobrą charakterystyką spawalniczą. Doskonale poradzi sobie z wydajnym spawaniem różnego typu ciężkich konstrukcji stalowych, sprawdzi się w przemyśle stoczniowym czy sektorze offshore. Maszyna została też wyposażona w dedykowany układ chłodzenia, dzięki czemu nie jest potrzebna dodatkowa chłodnica. Świetnym rozwiązaniem są też synergiczne programy do spawania MIG/MAG, które można przełączyć na tryb ręczny, aby samodzielnie dobrać pożądane parametry. Polecamy!


Ideal Expert MIG 500W Synergic Zobacz produkt: Ideal Expert MIG 500W Synergic

Jak wybrać najlepszy migomat?

Wybór odpowiedniego, idealnie dopasowanego do charakteru pracy i zadań migomatu warto poprzedzić pogłębioną analizą potrzeb i preferencji. Nasz zespół składa się z osób, które świetnie znają tematykę i mają doświadczenie w pracy w branży spawalniczej. Chętnie doradzimy, wysłuchamy i poznamy Państwa potrzeby, by pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

 

 


 

FAQ:

1. Ile kosztuje spawarka migomat?

Cena tego typu urządzenia (w sklepie handlowiec-rs) waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

2. Od czego zależy cena migomatu?

Od zastosowania, przeznaczenia produktu (warsztat, zakład, przemysł, hobby), funkcji, zastosowanych technologii, możliwości i parametrów spawalniczych, oferowanych metod spawania, producenta i wielu innych.

3. Który migomat wybrać?

To kwestia indywidualnych potrzeb, wymagań i konkretnego zastosowania urządzenia. Przed wyborem warto porozmawiać z doświadczonym handlowcem, który doradzi jak wybrać odpowiednie urządzenie.

 

 

Do miłego!

Zespół handlowiec-rs


©handlowiec-rs

Tekst autorski członków zespołu handlowca, napisany w oparciu o wiedzę własną, nabyte uprawnienia i doświadczenie oraz informacje pozyskane z literatury fachowej. Zabronione jest kopiowanie w całości lub fragmentach bez wiedzy i zgody autora.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl