Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Chcąc zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas spawania, należy stosować odpowiednie środki ochrony osobistej. Jednym z nich jest przyłbica spawalnicza, która chroni oczy i twarz przed szkodliwymi odpryskami spawalniczymi i promieniowaniem łuku. Dla zapewnienia odpowiedniej ochrony i komfortu pracy, przyłbica powinna charakteryzować się odpowiednią jakością wykonania i parametrami roboczymi.

Jak wybrać maskę lub przyłbicę spawalniczą?

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę liczne parametry takie jak: rodzaj filtra, poziom zaciemnienia DIN, szerokość pola widzenia, klasa filtra oraz inne aspekty praktyczne jak waga i jakość wykonania.

Asortyment naszego sklepu został starannie dobrany, w taki sposób, by zaoferować produkty dostosowane do zróżnicowanych potrzeb oraz różnych metod spawania. W ofercie dostępne są zarówno maski spawalnicze jak i przyłbice spawalnicze pasywne lub samościemniające z automatycznym filtrem.

Przyłbica spawalnicza automatyczna LCD Sherman V5a Przyłbica spawalnicza automatyczna LCD Sherman V5a
Producent: Sherman
Cena: 325,00 zł 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Przyłbica spawalnicza Magnum TURBO TRUE COLOR Przyłbica spawalnicza Magnum TURBO TRUE COLOR
Producent: Magnum
Cena: 215,00 zł 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
 Przyłbica spawalnicza maska z klapką 90x110 Przyłbica spawalnicza maska z klapką 90x110
Producent: X-Inny
Cena: 39,00 zł 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Półmaska ochronna maska przeciwpyłowa Integra P3 Półmaska ochronna maska przeciwpyłowa Integra P3
Producent: Elipse
Cena: 249,00 zł 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Półmaska ochronna dla lakiernika ELIPSE Integra A1P3 Półmaska ochronna dla lakiernika ELIPSE Integra A1P3
Producent: Elipse
Cena: 299,00 zł 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Półmaska ochronna maska przeciwpyłowa ELIPSE P3 Półmaska ochronna maska przeciwpyłowa ELIPSE P3
Producent: Elipse
Cena: 109,00 zł 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Maski do spawania dla specjalistów i amatorów

Sklep handlowiec-rs oferuje zaawansowane maski spawalnicze samościemniające dla profesjonalnych spawaczy oraz podstawowe przyłbice spawalnicze niezbędne także do prac w warunkach domowych. Wśród naszych klientów szczególną popularnością cieszą się produkty marek takich jak: Ideal, Magnum, Sherman czy chociażby Esab. Atrakcyjna cena to wielka zaleta naszych produktów.

W tej kategorii znajdziesz także akcesoria do masek spawalniczych z filtrem powietrza. Ochronne półmaski doskonale pasują pod większość dostępnych w sklepie przyłbic. Zaopatrzone w szerokie taśmy półmaski zapewniają wygodę, a do tego nie ograniczają ruchów ani pola widzenia użytkownika. Wilgoć z wydychanego powietrza oraz dwutlenek węgla są skutecznie odprowadzane, by zagwarantować bezpieczeństwo i komfort przy pracy.

Specjalistyczne filtry HESPA sprawdzają się zarówno podczas spawania, jak i podczas pracy z drobnymi pyłami w budownictwie, górnictwie, w zakładach produkcyjnych artykułów spożywczych i laboratoriach. Filtry są wykonane z materiałów stosowanych w medycynie, zatem nie wywołują alergii.

Maski spawalnicze z filtrem powietrza

Maski do spawania najlepiej jest dobrać do wykonywanego zadania. Dzięki temu drogi oddechowe i twarz użytkownika są dokładnie zabezpieczone przed szkodliwymi substancjami różnego rodzaju. Dymy spawalnicze powstające w wyniku zastosowania metod spawania MIG lub MMA zawierają różne szkodliwe substancje takie jak np. cząsteczki niklu i chromu. Wówczas należy zaopatrzyć się w maski spawalnicze z nawiewem, które zapewniają odpowiednią wentylację.

Natomiast spawanie TIG emituje mniej szkodliwego dymu, jednak należy pamiętać, że podczas spawania uwalnia się ozon, który w dużym stężeniu ma toksyczne właściwości. Szczególne środki ostrożności należy też zachować podczas pracy z aluminium czy stalami nierdzewnymi. Maski spawalnicze z filtrem powietrza lub filtrem przeciwpyłowym filtrują powietrze. Ochronę dróg oddechowych należy dobrać odpowiednio do prowadzonego procesu i rodzaju spawanego materiału.

Również zastosowanie różnych elektrod wymaga zabezpieczenia układu oddechowego – chociaż gazy spawalnicze nie są same w sobie szkodliwe, to w kontakcie z rozgrzanym metalem lub elektrodą mogą wydzielać gazy azotowe. Zadbanie o odpowiednią wentylację miejsca pracy i skorzystanie z maski spawalniczej z nawiewem to podstawa bezpieczeństwa.

Jak działają maski spawalnicze samościemniające?

Specjalne maski spawalnicze samościemniające to doskonały wybór – dzięki zastosowanej technologii, filtry ADF automatycznie zaciemniają wizjer podczas spawania. Przed rozpoczęciem pracy użytkownik samodzielnie może dostosować preferowany stopień zaciemnienia, który uwalnia się, kiedy jasne światło łuku spawalniczego dociera do specjalnych sensorów przyłbicy.

Warto wiedzieć, jak niebezpieczne jest spawanie bez odpowiedniej ochrony. Podczas pracy łuk spawalniczy wydziela zarówno światło widzialne, które utrudnia widzenie szczegółów, jak i pozostawia w polu widzenia charakterystyczne powidoki. Oprócz tego wyzwalane są także znacznie bardziej szkodliwe promienie ultrafioletowe oraz podczerwone.

Maski spawalnicze samościemniające gwarantują ochronę przed promieniowaniem łuku spawalniczego, a także odpryskami. Niektóre modele po przełączeniu w odpowiedni tryb pracy, mogą być stosowane np. przy korzystaniu ze szlifierki.

Poznaj szczegóły naszej oferty - zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnych porad!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl