Producent
Zasilanie
Typ źródła
Panel sterowania
Spawanie TIG Puls
Cena
-
od
do
Sprawdź, jak oceniają nas Klienci
Spawanie TIG jest powszechnie stosowaną metodą, między innymi ze względu na swoją wysoką precyzję. Korzysta się z niej najczęściej podczas wysokojakościowego spawania stopów aluminium oraz stali nierdzewnej, kwasoodpornej i stopów tytanu. Sprawdza się również w przypadku wielu innych metali, dzięki czemu jest ceniona za swoją wszechstronność. Spawarki TIG są często stosowane w branży chemicznej, spożywczej, motoryzacyjnej oraz wielu innych, gdzie stawiane są wysokie wymogi jakościowe. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych takich jak argon lub hel, z kolei łuk elektryczny jarzy się pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową a spawanym detalem. Spoina po spawaniu nie wymaga czasochłonnej obróbki mechanicznej, jak to bywa w przypadku innych metod. Przykładowe składowe stanowiska spawalniczego: spawarka TIG – źródło prądu stałego DC lub przemiennego i stałego AC/DC, uchwyt spawalniczy TIG, przewód masowy, butla z gazem, reduktor.
1 253,00 zł
1 601,00 zł
1 635,00 zł
1 677,00 zł
1 758,00 zł
Spawarki TIG i zestawy
W ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń, starannie przez nas wyselekcjonowanych pod kątem funkcjonalności i niezawodności. Znajdują się wśród nich modele zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Można u nas znaleźć same spawarki, jak również zestawy spawalnicze wyposażone w niezbędne akcesoria. Spawanie TIG z nami będzie dla Ciebie proste dzięki świetnemu sprzętowi.
Zalety spawarek TIG do spawania
Coraz bardziej popularne staje się spawanie TIG. Cena spawarek TIG nie jest wygórowana, a praca z ich zastosowaniem nie stanowi problemu nawet dla początkujących spawaczy. Wystarczy zapoznać się z najważniejszymi zasadami i przejść do nauki i ćwiczeń.
Różne rodzaje metali mają nieco inne wymagania podczas spawania. W związku z tym trzeba zastosować odrębne techniki TIG. Spawanie prądem stałym (DC) nadaje się do wszystkich gatunków stali oraz metali nieżelaznych. Natomiast spawanie prądem przemiennym (AC) znajduje zastosowanie przy pracy z aluminium i jego stopami.
Zalety spawarki TIG AC/DC to między innymi:
- wysoka jakość spoiny,
- możliwość spawania bez dodatkowego spoiwa,
- spawanie we wszystkich pozycjach,
- spawanie elementów o grubości mniejszej niż 1 mm do kilkudziesięciu mm.
Spawarki TIG z pulsem
W ofercie mamy nowoczesne urządzenia z funkcją Puls, która jest szczególnie przydatna przy spawaniu cienkich detali np. ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Polega ona na spawaniu dwoma zadanymi prądami – wartością wyższą i niższą, która zmienia się w trakcie spawania z zadaną częstotliwością. Bardziej rozbudowane spawarki TIG umożliwiają pełną regulację parametrów pulsu takich jak: prąd podstawy pulsu, prąd szczytowy, szerokość pulsu i częstotliwość pulsu. Opisywana technologia ogranicza ilość ciepła wprowadzanego w spawany materiał i pozwala na pełną kontrolę procesu spawania. Zapobiega miejscowym przegrzaniom materiału i minimalizuje odkształcenia termiczne.
Najlepsza spawarka TIG AC/DC
Wybór odpowiedniego sprzętu może być dość skomplikowany, szczególnie dla nowicjuszy w dziedzinie spawania. Internet pełen jest specjalistycznych terminów i schematów, co nie zawsze ułatwia sprawę. Warto wówczas zadzwonić do nas – nie boimy się trudnych rozmów i z chęcią wyjaśnimy różnice między rodzajami spawarek. Od wielu lat dobieramy urządzenia do indywidualnych potrzeb klientów.
Niegdyś spawarki TIG wysokiej jakości były ciężkie i nieporęczne, co utrudniało zmianę ich położenia zarówno specjalistom jak i domowym majsterkowiczom. Dzisiaj w naszym sklepie znajdziecie Państwo modele wykonane w oparciu o nowoczesne technologie, które są lekkie i poręczne. Spawarki o mocy do 200 A wyposażone są w wygodne uchwyty, te mocniejsze przemysłowe wyposażone są w koła jezdne. Klientom, którym zależy na dużej mobilności urządzenia, polecamy wybrać spawarkę bez systemu chłodzenia – wówczas maksymalny prąd spawania będzie nieco niższy, ale cały sprzęt okaże się znacznie lżejszy.
Równie ważny co parametry wyjściowe jest panel funkcyjny. To właśnie on pozwala nam na precyzyjną kontrolę ustawień. Posiadamy w ofercie spawarki z tradycyjnymi pokrętłami, z miękkim panelem oraz modele z wyświetlaczem LCD. Każdy użytkownik znajdzie idealną spawarkę dla siebie.
Marki spawarek TIG
Oferujemy osprzęt spawalniczy wielu znanych producentów, którzy zyskali odpowiednie certyfikaty jakości oraz rosnącą grupę zadowolonych użytkowników. Zależy nam, aby każdy klient znalazł w poszczególnych kategoriach sklepu coś dla siebie, dlatego dostępne modele spawarek TIG są zróżnicowane między innymi pod względem ceny, zastosowania i marki. Do najczęściej wybieranych producentów spawarek należą: Magnum, Sherman, Weldman i Ideal.
Zestawy spawalnicze
W tej kategorii znajdują się także zestawy spawalnicze, które wyposażono w odpowiednie akcesoria do spawarki TIG. Cena pakietu jest niższa, niż elementów kupowanych pojedynczo. To doskonały wybór dla początkujących spawaczy, wówczas większa część niezbędnego osprzętu będzie zapakowana razem. Zestaw może zawierać:
- butlę gazową,
- reduktor gazowy,
- rękawice,
- przyłbicę,
- dodatkowe części do palnika (tuleje, dysze),
- elektrody wolframowe,
- druty spawalnicze.
Jaka spawarka TIG? Wprowadzenie do metody.
Wielu z Was stoi przed wyborem czy wybierać spawarkę TIG, a jeśli tak to, jaką wybrać. Zanim postaramy się pomóc Wam znaleźć odpowiedź na to pytanie, to przejdźmy może do kilku słów wprowadzenia o metodzie spawania TIG.
Jest to metoda, która zyskuje na coraz większej popularności. Tak naprawdę w użytku przemysłowym i profesjonalnym jest bardzo popularna od lat, a dodatkowo zauważany jest trend wzrostowy również wśród hobbystów.
Spawanie TIG przebiega w osłonie gazów obojętnych, najczęściej jest to czysty Argon, Hel lub mieszanina gazów. Źródłem ciepła jest łuk spawalniczy, który jarzy się pomiędzy elektrodą wolframową (nietopliwą) a materiałem spawanym. Stopiony materiał rodzimy tworzy jeziorko spawalnicze, które po zastygnięciu tworzy spoinę. W zdecydowanej większości przypadków, spawanie TIG wymaga dodawania do jeziorka drutu spawalniczego w postaci okrągłych prętów. Dodawane przez nas spoiwo, powinno być zbliżone składem do spawanego materiału. Z uwagi na to stosujemy różne druty takie jak: drut stalowy SG3, drut aluminiowy, drut nierdzewny lub kwasoodporny.
Do spawania metodą TIG potrzebna jest spawarka TIG, która powinna być dobrana odpowiednio do potrzeb spawacza.
Rodzaje urządzeń i ich zastosowanie.
Podstawowy podział źródeł spawalniczych do spawania metodą TIG to:
- spawarki TIG DC – prąd stały na wyjściu,
- spawarki TIG AC/DC – prąd przemienny lub prąd stały na wyjściu.
Skąd taki podział? Wynika to z rodzaju materiału, jaki może być spawany określonym prądem. I tak prądem stałym DC, możemy pospawać stal czarną, stal nierdzewną, stal kwasoodporną i inne gatunki stali. Możemy też pospawać stopy tytanu. Natomiast do spawania aluminium i jego stopów potrzebne jest źródło AC. Dlaczego? Powierzchnia aluminium pokryta jest warstwą tlenków, przez którą podczas spawania TIG trzeba się przebić. Spawając prądem stałym, nie mamy takiej możliwości, dlatego potrzebujemy spawać prądem przemiennym AC.
Czym kierować się przy wyborze spawarki?
Dzisiejsze spawarki TIG DC wykonane są w technologii inwertorowej. Stosowane są zarówno w przemyśle, jak i również w domowych warsztatach. Najczęściej stosowane są do spawania na stanowisku stacjonarnym elementów ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i kwasoodpornej. Znajdują też szerokie zastosowanie podczas spawania w terenie np. elementów ze stali kwasoodpornej w branży spożywczej, przy spawaniu balustrad i innych elementów.
Spawarka TIG DC powinna posiadać wszystkie niezbędne funkcje, które potrzebne będą użytkownikowi. Do prostych prac spawalniczych wystarczy spawarka z takimi funkcjami jak opadanie prądu, wypływ gazu i prosty puls. Takim modelem jest np. Magnum THF 201P, który w sprzedaży jest od dobrych kilku lat. Warto też zastanowić się nad bardziej rozbudowanym źródłem. Np. spawarką TIG z pełnym wykresem przebiegu prądu i pełną modulacją pulsu. Popularne i niezawodne modele to np. Sherman DIGITIG 200 DC oraz Magnum THF 206P.
Spawarka do aluminium, jak wybrać?
Jeżeli poszukujecie spawarki do aluminium, to prawdopodobnie wybór padnie na spawarkę TIG AC/DC. Obecnie dostępnych jest bardzo dużo modeli i można wybrać urządzenie, które praktycznie w 100% zaspokoi potrzeby danego użytkownika. Żeby jednak dokonać dobrego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu na analizę lub skorzystać z porad eksperta.
Przy wyborze spawarki TIG AC/DC należy kierować się przede wszystkim jej funkcjonalnością i oczywiście przeznaczonym budżetem na inwestycje. Przy wyborze spawarki należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: zasilanie, zakres prądów spawania, wykres przebiegu TIG, możliwość regulacji częstotliwości AC, możliwość i zakres regulacji balansu AC, funkcja spawania TIG z pulsem i inne dodatkowe funkcje, które mogą okazać się dla nas przydatne.
Prąd spawania w spawarce TIG, a grubość materiału.
Przy wyborze spawarki TIG, nie możemy zapominać o grubości materiałów, jakie będą spawane. Przyjmuje się, że na 1mm grubości materiału potrzebujemy od 40A do 50A. Popularne spawarki TIG o prądzie spawania do 200A, będą więc odpowiednie do spawania materiałów do 5mm. Oczywiście, jeżeli materiał jest ukosowany, to ta wartość graniczna wzrasta. Ważna informacja dla wszystkich poszukujących spawarki do naprawy felg. Spawarka TIG do spawania aluminiowych felg, powinna spawać prądem od 250 amper w górę. Optymalnym wyborem będą spawarki o prądzie spawanie powyżej 300 amper z uchwytem chłodzonym cieczą. Takim źródłem jest np. Sherman DIGITIG 315 MultiPro AC/DC.
Doradzamy od lat, dlatego możesz skontaktować się z nami już dziś!