Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Nowoczesna, lekka spawarka inwertorowa MMA 230 V zasilana z sieci jednofazowej to sprzęt zarówno dla profesjonalnych spawaczy, jak i dla hobbystów czy przydomowych majsterkowiczów. Choć przeznaczona jest do spawania metodą MMA, elektrodami otulonymi, często umożliwia również spawanie TIG Lift– staje się uniwersalnym urządzeniem.

Spawarki MMA 230V

Spawarka MMA ESAB BUDDY ARC 180
Spawarki MMA
Spawarka MMA ESAB BUDDY ARC 180
Producent: Esab
Cena:

1 139,00 zł

Proponujemy sprzęt od sprawdzonych producentów, np. Ideal, Magnum, Sherman i Bester. W sklepie handlowiec-rs mamy czas wysłuchać i zrozumieć potrzeby naszych Klientów – doradzimy w wyborze!

Spawarki MMA 230 V dla użytkowników profesjonalnych i hobbystów

Spawarki MMA 230 V w ofercie naszego sklepu handlowiec-rs to dziesiątki urządzeń dla użytkowników o odmiennych potrzebach. Najtańsza, mała i lekka spawarka inwertorowa kosztuje już niecałe 400 zł, a im droższy sprzęt, tym lepsze ma parametry i więcej funkcji przydatnych w pracy.

Niezależnie od tego, czy szukają Państwo spawarki MMA 230 V do przydomowego warsztatu, czy  do profesjonalnego zakładu bądź serwisu, mamy właściwą propozycję! Zachęcamy do kontaktu i wspólnie wybierzemy urządzenie dopasowane do potrzeb.

Polecamy nowoczesne spawarki inwertorowe, które cechują nieduże gabaryty (łatwo się je transportuje). Są proste w obsłudze, a jednocześnie mają także świetne parametry (np. prąd spawania powyżej 200 A). 

Spawanie MMA – uniwersalna metoda i łatwy w obsłudze sprzęt

Do spawania metodą MMA potrzebna jest tylko podstawowa spawarka inwertorowa i odrobina wiedzy i doświadczenia. MMA, technika spawania łukowego z elektrodami otulonymi (są zbudowane z metalowego rdzenia otoczonego otuliną), jest bezpieczna, prosta i uniwersalna. Zajarzenie łuku spawalniczego następuje w chwili zetknięcia się elektrody ze spawanym materiałem, a gaz osłonowy wytrąca się z otuliny, chroniąc jeziorko spawalnicze przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu podczas spawania metodą MMA nie wykorzystuje się zewnętrznego źródła gazu osłonowego i urządzenia można użyć niemal w każdym miejscu

Metoda MMA dominuje zarówno w przydomowych warsztatach, jak i w przemyśle. To dlatego powstaje tak wiele różnorodnych urządzeń. Podczas wyboru trzeba zatem zwrócić uwagę na parametry i funkcje spawarki, dopasowując je do potrzeb.

Spawarka MMA 230 V – parametry i funkcje dostosowane do potrzeb

Spawarka inwertorowa MMA to dość prosta konstrukcja, ale sporo różnic pojawia się w samym panelu sterowania i funkcjach. Mogą Państwo postawić na sprzęt pod tym względem „oszczędny”, wyposażony w wyłącznik i pokrętło regulujące prąd spawania, albo na urządzenie naszpikowane elektroniką, zaopatrzone już w cyfrowy wyświetlacz LCD do ustawiania parametrów. Wszystko zależy do potrzeb!

Podczas wyboru spawarki MMA należy zwrócić uwagę na:

  • amperaż – prąd spawania (powyżej 200 A znacznie zwiększa się zakres pracy i możliwe jest spawanie także grubszych materiałów),
  • cykl pracy (do 40% sprawdzi się w przydomowych warsztatach, a powyżej, np. 60%, w pracy profesjonalnej, zarobkowej).

Dodatkowo część spawarek MMA współpracuje z zasilaniem 230 V, ale także z 400 V z sieci trójfazowej i umożliwia spawanie również metodą TIG.

Warto zorientować się w funkcjach spawarki, ponieważ część z nich znacząco ułatwia pracę, a zwłaszcza rozpoczęcie spawania. To m.in.:

  • Hot Start – funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania przez szybsze zajarzenie łuku (większe natężenie prądu na tych kilka sekund),
  • Anti Stick – funkcja zapobiegająca rozgrzaniu się elektrody i przypadkowemu powstaniu łuku, gdy dotkniemy nią spawany materiał,
  • ARC Force – funkcja pomagająca utrzymać łuk spawalniczy w pozycjach wymuszonych, poprzez regulację prądu zwarcia.

Spawarki MMA 230 V w sklepie handlowiec-rs znajdą Państwo także w praktycznych zestawach z akcesoriami. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami! 

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium