Doradzimy gratis! Zadzwoń tel. 660-117-630 jesteśmy dla Ciebie codziennie od 6:30 i tak długo jak potrzeba

Opcje przeglądania
Maksymalny rozmiar szpuli z drutem
Podwozie na butlę z gazem
Programy synergiczne
Tryb MIG puls
Tryb MIG Podwójny puls
Cena
 • od
  do

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów, obojętnych (MIG, 131) lub aktywnych (MAG, 135) to metoda spawania, którą charakteryzuje duża wydajność procesu i wysoka jakość spawania. Migomaty czyli inaczej półautomaty spawalnicze, które dostępne są w naszej ofercie to starannie wyselekcjonowane przez nas modele. Z ich pomocą możliwe jest łączenie różnych gatunków stali, stopów aluminium i miedzi oraz innych metali, wszystko oczywiście w zależności od wybranego modelu. Spawarki MIG/MAG znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki w tym w przemyśle stoczniowym, offshore, w produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych. Ale to nie wszystko, ponieważ metoda GMAW powszechna jest również w przemyśle motoryzacyjnym (prace produkcyjne i naprawcze) oraz w milionach gospodarstw domowych przy pracach półprofesjonalnych lub hobbystycznych.

Zestaw spawalniczy MIG MAG lub pojedynczy migomat

W naszej ofercie znajdziesz pojedyncze migomaty, ale również zestawy spawalnicze skomponowane w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie. Nie licząc wyjątków to wszystkie dostępne u nas modele wykonane są w nowoczesnej technologii inwertorowej. W zależności od stopnia zaawansowania dostępne u nas spawarki MIG MAG mogą być wyposażone: w cyfrowe wyświetlacze parametrów, tzw. „miękki panel”, dwu-rolkowy lub cztero-rolkowy podajnik drutu, synergiczne programy MIG MAG, regulację indukcyjności spawania, puls, podwójny puls i wiele innych rozwiązań i funkcji, które zapewniają stabilny przebieg procesu spawania i wysoką jakość spoin. Jeżeli poszukujesz urządzenia, które spełni Twoje oczekiwania, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do Twoich potrzeb.

Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P Spawarka MIGOMAT IDEAL TECNO MIG 232P
Producent: Ideal
Cena: 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka Sherman DIGIMIG 200 Puls DP 230V Spawarka Sherman DIGIMIG 200 Puls DP 230V
Producent: Sherman
Cena: 2 337,00 zł 2 459,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 1 Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 1
Producent: Ideal
Cena: 2 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 2 Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 2
Producent: Ideal
Cena: 2 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 3 Spawarka IDEAL TECNO MIG 232P Zestaw 3
Producent: Ideal
Cena: 2 459,00 zł
szt.
zobacz więcej

Spawarka inwertorowa – migomat

Spawanie metodą MIG/MAG jest niezwykle popularne – niektóre statystyki donoszą, że ponad 65% spawów przemysłowychpowstaje właśnie z jej zastosowaniem. Dokładna regulacja parametrów zapewnia stabilne łączenia materiałów spawalniczych. Oferowane przez nasz sklep migomaty spawalnicze charakteryzuje wysoka jakość wykonania i dobre parametry wyjściowe.

Migomat jest dość łatwy w obsłudze, co z pewnością stanowi wielką zaletę dla niedoświadczonych spawaczy. Efekt końcowy zależy od jakości drutu, rodzaju gazu, a także od poziomu zaawansowania operatora. Ze względu na sposób pracy spawarek MIG/MAG, stosunkowo łatwo stworzyć spoinę bez zbyt wielu błędów.

Do zalet migomatów należą:

 • wysoka prędkość pracy,
 • relatywnie niskie koszty spawania,
 • łatwość obsługi, w szczególności na poziomie warsztatowym,
 • wysoka wydajność stapiania,
 • możliwość robotyzacji pracy.

W jakich sytuacjach sprawdzają się spawarki MIG/MAG?

Spawanie z zastosowaniem spawarki migomat polega na pracy z elektrodą topliwą (w postaci drutu na szpuli) w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych. Proces spawania migomatem jest wydajny i szybki. Ze względu na łatwość opanowania techniki oraz atrakcyjne ceny, spawarki inwertorowe (migomaty) są idealne do prac w domu czy garażu. Oprócz tego z migomatów spawalniczych korzystają też blacharze, budowlańcy, konserwatorzy i mechanicy.

Za pomocą migomatów można połączyć metale takie, jak: aluminium i jego stopy, stal niestopową, wysokostopową i niskostopową. Najczęściej w warunkach przydomowych spawa się elementy wykonane ze stali czarnej, ale coraz częściej Klienci szukają też urządzeń do spawania aluminium lub stali nierdzewnych.

Jak wybrać migomat spawalniczy?

Aby zakupić idealny sprzęt do indywidualnych potrzeb, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Zarówno opisane parametry jak i ceny oferowanych migomatów są zróżnicowane. Nasi specjaliści chętnie pomogą wybrać spawarkę (migomat) dostosowaną do charakteru pracy. Umiemy rozwiązywać problemy, ponieważ podczas konsultacji analizujemy wiele parametrów dostępnych urządzeń.

 1. Maksymalny amperaż – określa możliwości spawarki MIG/MAG i to, jak gruby materiał da się poddać obróbce. Umownie przyjmuje się, że na każdy 1 mm grubości spawanego materiału przypada wartość prądu o natężeniu 40-50 A. Oczywiście w przypadku ukosowania, wartości te wypadają inaczej.
 2. Cykl pracy wyznaczany jest zgodnie z normą EN 60974-1 i jest jednym z ważniejszych parametrów przy doborze spawarki MIG/MAG. Urządzenia mają podawaną wartość znamionowego cyklu pracy i wynosi on najczęściej 35% lub 60% oraz wartość prądu spawania dla cyklu pracy 100%. Znamy bardzo dobrze warunki w jakich wyznacza się cykl pracy, dlatego potrafimy dobrać źródło idealnie do potrzeb użytkownika.
 3. Zasilanie mocno powiązane jest z maksymalnym amperażem jaki oferuje źródło spawalnicze. Większość spawarek zasilanych z sieci jednofazowej 230V spawa prądem do 200 A. Od tej reguły oczywiście są drobne wyjątki i mamy w ofercie mocniejsze modele, które mają zastosowane specjalne rozwiązania. Wszystkie migomaty o prądzie spawania powyżej 250 A, zasilane są z sieci trójfazowej 400V. Dostępne są też modele, które pracują zarówno na zasilaniu 230V 1ph oraz 400V 2ph.
 4. Układ podający drut (podajnik drutu) - 2-rolkowy to opcja stosowana najczęściej w domowych migomatach i tych małych przenośnych. Podajniki 4-rolkowe stosowane są często w mocniejszych, przemysłowych urządzeniach. Umożliwiają pracę z dłuższymi uchwytami spawalniczymi o długości do 5 m oraz szpulami drutu o masie do 15 kg.
 5. Funkcjonalność – metoda MIG/MAG to proces stosunkowo prosty w opanowaniu nawet przez początkujących. Natomiast zjawiska jakie zachodzą podczas spawania migomatem są dużo bardziej skomplikowane niż to mogłoby się wydawać. Podobnie, wzrost poziomu trudności mocno rośnie w przypadku spawania przemysłowego. Na wysoką jakość spawania wpływ ma wiele czynników. Przy wyborze półautomatu spawalniczego, należy kierować się też takimi kryteriami jak: poziom zaawansowania użytkownika, rodzaj spawanych materiałów, grubości spawanych detali, rodzaje spawanych konstrukcji. Znajomość wszystkich tych szczegółów, pozwala na dobór urządzenia z odpowiednim zakresem funkcji. W ofercie posiadamy proste migomaty z regulacją posuwu drutu i napięcia spawania, mamy też wielofunkcyjne urządzenia z kolorowym wyświetlaczem LCD i funkcjami takimi jak: Synergia MIG/MAG, regulacja indukcyjności, puls, podwójny puls, prędkość dojazdowa podajnika, czas upalania drutu i wiele innych. Doradzamy przy wyborze idealnego migomatu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl