Filtrowanie

Sprawdź, jak oceniają nas Klienci 


» przeczytaj wszystkie opinie

Obecnie plazma, jako „czwarty stan skupienia” jest powszechnie wykorzystywana do cięcia metali. Do jej ujarzmienia trzeba jednak zastosować odpowiednie urządzenia – takie jak nasze przecinarki plazmowe 230 V. Łatwe sterowanie, precyzja, funkcjonalność – to tylko niektóre z zalet urządzeń prezentowanych w tej kategorii sklepu Handlowiec-RS. Proszę sprawdzić, dlaczego jeszcze warto je wybrać!

Przecinarki plazmowe 230V

Przecinarka plazmowa Sherman  cutter 45
Przecinarki plazmowe 230V
Przecinarka plazmowa Sherman cutter 45
Producent: Sherman
Cena:

1 099,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 40
Przecinarki plazmowe 230V
Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 40
Producent: Sherman
Cena:

1 273,00 zł

Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 50 plazma 12mm
Przecinarki plazmowe 230V
Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 50 plazma 12mm
Producent: Sherman
Cena:

2 076,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 50K kompresor plazma 12mm
Przecinarki plazmowe 230V
Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 50K kompresor plazma 12mm
Producent: Sherman
Cena:

2 764,00 zł

szt.
zobacz więcej

Przecinarka plazmowa 230 V – sposób działania

Przecinarka plazmowa działa za sprawą plazmy, czyli zjonizowanego gazu przewodzącego prąd elektryczny. Ten stan skupienia ma wyższą jonizację niż gaz – w plazmie przeważają cząsteczki naładowane dodatnio (kationy) lub ujemnie (aniony).

Łuk elektryczny powstaje między ciętym metalem a elektrodą palnika plazmowego i strumienia powietrza. Wówczas możecie Państwo uzyskać plazmę o temperaturze 10-30 000 ℃. Metal wystawiony na działanie przecinarki plazmowej 230 V jest topiony i wydmuchiwany ze szczeliny (także w trudno dostępnych miejscach).

Jakość cięcia plazmą zależy od modelu narzędzia, a także zastosowanych gazów. Zazwyczaj do cięcia metali metodą plazmową wykorzystuje się powietrze, ale w przemyśle z powodzeniem można wykorzystać również mieszanki różnych gazów. 

Do pracy z przecinarkami plazmowymi możecie się Państwo przygotować dzięki dodatkowym akcesoriom z naszej oferty. Handlowiec-RS oprócz narzędzi prezentuje również okulary i maski spawalnicze, a także rękawice i wiele innych produktów BHP.

Możliwości wykorzystania przecinarek plazmowych i metody cięcia plazmą

Prezentowane przecinarki plazmowe 230 V są stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Narzędzia służą do obróbki materiałów przewodzących prąd. Wielką zaletą tej metody cięcia jest brak potrzeby przygotowania powierzchni ciętych – nie muszą Państwo usuwać powłok lakierniczych ani korozji, aby przejść do cięcia.

Nasze przecinarki plazmowe świetnie radzą sobie z obróbką blach, rur, siatek i wielu innych elementów konstrukcyjnych z metalu. W zależności od modelu urządzenia cięcie plazmą można rozpocząć przy krawędzi albo na środku powierzchni. Bardziej doświadczeni użytkownicy prezentowanych maszyn uzyskają żłobienie w materiale bez jego przecinania oraz zastosują cięcie pod kątem ok. 45°.

Nowoczesna przecinarka plazmowa 230 V i jej parametry

Każda przecinarka plazmowa w tej kategorii składa się ze źródła zasilania z układem sterowania, który pozwala na dopasowanie parametrów działania maszyny do pracy. Kolejny komponent to sprężarka doprowadzająca gaz do palnika gazowego. Przewód masowy z zaciskiem trzeba podpiąć do ciętego elementu przed rozpoczęciem pracy.

Prędkość i wydajność pracy determinuje maksymalny prąd cięcia plazmą, dlatego często to pierwszy parametr, na jaki zwracają uwagę nasi klienci. Model z regulacją natężenia prądu pozwala dostosować moc do charakteru wykonywanych zadań. Cykl pracy to procentowy podział czasu, jaki w ciągu 10 minut trzeba poświęcić na pracę i wymagana długość przerwy. Parametr ten zwiększa się wraz ze zmniejszaniem prądu cięcia. Co ciekawe, po przekroczeniu tego czasu maszyna automatycznie się wyłącza, aby zapobiec przegrzaniu.

Zasilanie a maksymalna grubość cięcia

Jednym z parametrów, który odróżnia prezentowane narzędzia od innych produktów w naszym sklepie, jest zasilanie. Ta wartość wpływa na grubość cięcia materiału, zatem 230 V sprawdza się do elementów o grubości do ok. 18 mm – zawsze zalecamy zapoznanie się z parametrami poszczególnych modeli. Specjalnie skonstruowane modele dają możliwość cięcia do 25mm. Za pomocą prezentowanych maszyn z powodzeniem przeprowadzicie Państwo obróbkę kilku cienkich blach jednocześnie. Grubość cięcia plazmą zależy jednak również od innych parametrów, dlatego należy przekonać się o ich wartości przed zakupem.

Jeśli zależy Państwu na innych parametrach, warto wybrać urządzenia z innych kategorii naszego sklepu. Przecinarki plazmowe 230 V to tylko jedna grupa z całej palety narzędzi, które Państwu oferujemy. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji – Handlowiec-RS to grupa fachowców. Wystarczy opisać nam zastosowanie przecinarki oraz częstotliwość, z jaką maszyna będzie wykorzystywana, a dostosujemy produkt idealny do Państwa potrzeb.

do góry

handlowiec-rs © Copyright All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja gabiec.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium